« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Djokovic'in rakibi Murray oldu

Avustralya Açık'ta erkekler yarı final mücadelesinde 1-0 geriye düşen Andy Murray sonraki 3 seti alarak adını finale yazdırdı.

MELBOURNE / DHA
SON GÜNCELLEME

Avustralya Açık Tenis Turnuvası tek erkeklerde ikinci yarı final mücadelesinde 5 numaralı seri başı Andy Murray ile 7 numaralı seribaşı David Ferrer karşı karşıya geldi. Müsabakada ilk seti 6-4'le Ferrer alsa da 7-6, 6-1 ve 7-6 'lik setlerle maçı lehine çeviren Murray mücadeleden 3-1 galip çıkarak, finalde Novak Djokovic'in rakibi oldu.

Mücadelede ilk seti İspanyol raket 6-4 kazandı. İkinci seti başa baş geçen mücadele sonunda tie-break ile 7-6 Murray kazandı ve duruma 1-1'lik eşitlik getirdi. İkinci seti alarak ivme kazanan Britanyalı raket üçüncü sete iyi başladı. 23 yaşındaki tenisçi bu seti 6-2 kazandı ve 2-1 öne geçti. Murray son sete etkili başlayarak 2-0 öne geçse de Ferrer etkili oyunuyla durumu 5-4'e getirdi. Daha sonrasında maça tutunan Britanyalı raket, seti tie-break ile 7-6 kazandı ve maçı 3-1 galip tamamlayarak finale yükseldi.

Avustralya Açık tek erkeklerde final mücadelesi pazar günü dünya üç numarası Novak Djokovic ile dünya beş numarası Andy Murray arasında oynanacak. 23 yaşındaki tenisçi bu turnuvada geçen sene de final oynamış, ancak Roger Federer'e 3-0 yenilerek şampiyonluğa uzanamamıştı.


 


Bunları da Beğenebilirsiniz