Gündem Haberleri

  Dizüstü güvenliğinde yeni bir çözüm

  Hürriyet İnternet
  03.08.2006 - 10:46 | Son Güncelleme:

  HP, dizüstü bilgisayarlarda yedekleme ve kurtarma yapacak yeni HP 3-in1 NAS Docking Station’ın duyurusunu yaptı. Kurumlar için tasarlanan çözüm dahilinde NAS ile veri yedekleme, kurtarma, ayrıca dosya ve cihaz paylaşımı yapılabiliyor.

  HP 3-in1 NAS Docking Station ile, artık dizüstü bilgisayarlarda da yedekleme ve kurtarma yapılabilecek. Kurumlar için özel olarak geliştirilen çözüm dahilinde, NAS (yerel ağ üzerinden depolama) ile veri yedekleme, kurtarma, dosya ve cihaz paylaşımı yapılabiliyor. Yeni HP Compaq nx6325 dizüstü bilgisayarlarla KOBİ’ler, AMD 64-bit çift çekirdekli işlemci teknolojisi ile çalışan ve güçlü olduğu kadar uygun maliyetiyle de dikkat çeken mobil bir ofisin avantajlarından faydalanabiliyorlar.

   

  HP 3-in1 NAS Docking Station, basit veri yedekleme ve kurtarma yetenekleriyle ve yönetimi kolay dosya ve cihaz paylaşımıyla, kullanıcıların çok rahat kullanabilecekleri bir cihaz. Masaüstü bilgisayar kadar ergonomik olan yeni HP 3-in1 NAS Docking Station’ın port replikasyon, kablo yönetimi, güvenlik ve farklı portlar gibi çeşitli özellikleri bulunuyor. Ünitedeki iki iletişim ağı USB girişi, yazıcıların, tarayıcıların ve başka cihazların iletişim ağı üzerinden paylaşılabilmesini sağlıyor. Toplam 6 USB bağlantısına sahip cihazda ayrıca Multibay II ve Express Card girişleri de mevcut bulunuyor.

   

  HP’nin Yedekleme ve Kurtarma Yönetim yazılımı, iş kaybının en aza indirgenmesi için verilerin kolay yedeklenebilmesine olanak tanıyor. HP 3-in1 NAS Docking Station aynı zamanda dahili NAS Konfigürasyon Yardımcı Programı (NAS Configuration Utility) sayesinde rahat ve güvenli dosya paylaşımına imkan sağlıyor.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı