Gündem Haberleri

  Dizileri izleyip çok güldüm

  Nuray BABACAN / ANKARA
  13.02.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Türk film ve dizilerinde sağlık konularında yapılan yanlışların ortadan kaldırılması ve sağlık içerikli mesajların diziler aracılığıyla verilmesi için “Senaryo Danışma Merkezi” kurduklarını açıkladı.

  SAĞLIK Bakanı Recep Akdağ, TBMM kulisindeki sohbetinde, dizi yapımcıları ve senaristlerle yaptığı toplantıdan sonra, ciddi film şirketlerinin “Senaryo Danışma Merkezi”ni arayarak hizmet aldığını söyledi.

  Senaryolar hatalarla dolu

  Akdağ, bu hizmetin bir dizi filmde böbrek nakli sahnesini izlerken aklına geldiğini belirterek, şunları söyledi: “İki yıl önce bir dizi seyrettim. Bir organ nakli yapacaklar. Güya bir çocuğu kaçırmışlar, ondan organ nakledecekler. Bir odada organı birinden alıp öbürüne takacaklar. O kadar saçma ki. Organ nakli öncesinde bir dizi işlem yapılır, o kadar kolay mı? O zaman aklıma geldi, böyle bir hizmet vermek. Eskiden senaryolarda inanılmaz hatalar oluyordu. Bir hekim olarak onu seyrettiğiniz zaman gülüyordunuz.”

  Yapımcılar destek alıyor

  ÇOCUKLAR Duymasın dizisinin senaristi Birol Güven ile film ve dizi yapımcısı Fatih Aksoy, Sağlık Bakanlığı’nın kurduğu danışma merkezinden yardım alanlar arasında bulunuyor. Pana Film, Ay Yapım ve Med Yapım gibi şirketler, “aile hekimliği, sigarayla mücadele, 112 acil sağlık hizmetleri, sağlıklı yaşamın teşviki” gibi konuları dizilerinde işlediler.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı