« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Diyet işte böyle ödendi

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

<ı>Uzanlar, Ulusoy’u kurtarmak için tetikçilik yapıyor

Uzan'lar, bir yıla yakın süredir kendilerine haksız ve sözleşmelere aykırı menfaatlar sağlayan Futbol Federasyonu Başkanı

Haluk Ulusoy'un yolsuzluklarını örtme kampanyası başlattı.

12 klasör yolsuzluk

Olay Başbakanlık Teftiş Kurulu'nun Haluk Ulusoy hakkında 12 klasörden oluşan bir suistimal ve ihaleye fesat karıştırma dosyası hazırlamasıyla patladı. Bu haber Hürriyet dışında Sabah Gazetesi ile Show TV tarafından da kamuoyuna duyuruldu.

26 Mayıs 2000 SHOW TV: (Spor sayfası programı)

Türkiye Futbol Federasyonu’na savcılık yolu göründü

Bakan savcılığa veriyor

Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Fikret Ünlü'nün Ulusoy'u savcılığa vereceğini açıklaması ile birlikte paniğe kapılan Ulusoy, yıllardır menfaat sağladığı Uzan'lara giderek kendisini kurtarmalarını istedi.

27 Mayıs 2000 Ulusoy: ‘Beni kurtarın’

Ulusoy, Uzan'lara, ‘‘Mahkemeyi kaybedip, görevden alınırsam, yerime gelecek olan kişiler sözleşme ihlalerinden dolayı sizden de hesap sorabilir. Bu nedenle beni koruyun’’ dedi.

26 Mayıs 2000 Yine aynı tetikçi

Tetikçilik görevi, bu konulardaki sicili herkesçe bilinen malum gazeteye verildi. Ve bu gazete, Ulusoy'u kurtarmak için her satırından mantıksızlık akan, kimsenin inanmayacağı bir senaryo hazırladı.

Denize düşen...

Olay Hürriyet dışında bir çok medya kuruluşu tarafından da verildiği halde, sadece Hürriyet'e yönelik abuk sabuk, her tarafı yalan ve çelişkilerle dolu bir senaryo yayınladı.

Bu telaş bu panik niye

BAŞBAKANLIK Teftiş Kurulu tam altı aydır sessiz sedasız çok önemli bir yolsuzluk dosyası üzerinde çalışıyor. Bu soruşturma, Futbol Federasyonu'nda Haluk Ulusoy yönetiminin yaptığı suistimallerle ilgili.

Altı ay sonunda 12 klasörden oluşan bir dosya hazırlanıyor. İçinde suistimalden, ihaleye fesat karıştırmaya kadar giden yüzlerce olay yer alıyor.

Bunun üzerine Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Fikret Ünlü, Ulusoy'u savcılığa vereceğini açıklıyor. Bu haber Hürriyet dışında bir çok gazetede yer alıyor.

Bu haberlerin çıkmasından iki gün sonra Star Gazetesi’nde Hürriyet gazetesini hedef alan akıl almaz saçmalıklarla dolu bir yazı çıkıyor. Buna göre Hürriyet bu haberi, kendine yakın bir kişiyi Federasyon'un başına getirmek için yayınlamış.

Şimdi soruyoruz:

Bu yolsuzluk haberi Uzan'ları neden bu kadar rahatsız etti? Yoksa suçüstü yakalandıkları hissine mi kapıldılar?

Haber başka yayın organlarınca da verildiği halde neden sadece Hürriyet'e yönelik bir senaryo uyduruldu?

EL ELE KOL KOLA

Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy, Uzan Ailesi'nin bir dediğini iki etmiyor. Her yerde kol kola görünmeleri de bunun kanıtı.

Ulusoy’dan Uzanlar’a INANILMAZ KIYAKLAR

Uzan'ların sahibi olduğu Teleon televizyonu havuza olan borçlarını hiç bir zaman süresinde ödemediği halde, kendilerine en küçük uyarı dahi verilmedi.

Sözleşmeye aykırı olduğu halde Teleon bütün lig maçlarını banttan yayınladı. Ulusoy'un başında bulunduğu Federasyon bu kanunsuzluğa gıkını dahi çıkarmadı.

Uzan'lara ait iki takım olan İstanbulspor ile Adanaspor arasındaki son maçta şike iddiaları ayyuka çıktığı halde, Federasyon buna kulaklarını tıkadı.

Teleon, Dünya Kupası eleme maçları için kazandığı ihalenin taksitlerinde de sorun çıkardı. Ulusoy'un çiftliği gibi kullandığı Federasyon yine sessiz kaldı.

İmzaladığı sözleşme gereği diğer televizyonlara üçer dakikalık haber amaçlı görüntü vermesi gereken Teleon bütün uyarılara rağmen bu görüntüleri vermedi.

Bunun üzerine devreye giren Rekabet Kurulu müfettişleri, binadan içeri sokulmadı. Federasyon bunlar karşısında da sağır ve dilsizdi.

Ve sözleşmeler ayaklar altında çiğnenirken, kıyakları yapan Haluk Ulusoy ile bugün onun yolsuzluklarını örtmeye çalışarak diyet ödeyen Uzan'lar kolkola eğleniyordu.

Acaba acele ve panikten akıllarına başka senaryolar gelmedi mi?

Bugün avukatlığını üstlendiğiniz Haluk Ulusoy bu ülkenin insanlarının vergileri ile toplanan milyarları har vurup harman savurmuş, bunun sonucu Başbakanlık Teftiş Kurulu raporlarıyla da suçlu bulunmuştur.

Uymadığınız sözleşmelere, vaktinde ödemediğiniz paralara Haluk Ulusoy'dan başkası göz yummayacağı için bugün federasyon avukatlığına soyunup sağa sola çamur atıyorsunuz.

HÜRRİYET'in bugün herhangi birini federasyon başkanı seçtirmek gibi bir niyeti yok. Çünkü HÜRRİYET'in federasyonla gizli ve çıkara dayalı ilişkileri hiç yok.

Ama Star ve bu gruba bağlı Teleon çok iyi biliyor ki, bugün Haluk Ulusoy dışındaki tek insan Star grubunun sözleşmeleri hiçe sayan, parasal taahhütlerini zamanında yerine getirmeyen tavırlarına ve tehditlerine asla izin vermez.

Bu kadar yolsuzluğunuza Haluk Ulusoy bu kadar göz yumarsa elbette onun avukatlığını yapmak zorunda kalırsınız.

Ama siciliniz o kadar bozuk ki, size kimse inanmıyor.

Sizi artık herkes tanıyor. Yolsuzluklarınıza izin vöermeyen dürüst bürokratlara atmadık iftira, etmedik tehdit bırakmayacaksınız.

Ama size menfaat sağlayan kişileri korumak için de her türlü tetikçiliği yapacaksınız.

İşte siz busunuz.


Bunları da Beğenebilirsiniz