« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Diyar'da kongre girişimi

Bank Asya 1. Lig'de mücadele eden Diyarbakırspor'da, bir grup kongre üyesi olağanüstü kongreye gidilmesi için imza toplama çalışmasını tamamladı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Futbolcu alacaklarının ödenmediği gerekçesiyle Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF) “transfer yasağı” koymasının ardından oyuncu transfer edemeyen ve ligin ilk yarısındaki kadrosunda yer alan oyuncuların alacaklarını ödemediği gerkeçesiyle takımdan ayrılmasıyla büyük sıkıntı yaşayan yeşil-kırmızı ekipte sorunlar bitmek bilmiyor.

Hafta içerisinde kongre üyesi bir grubun olağanüstü kongreye gidilmesi için yaptığı girişim sona aşamaya geldi. Delege ve aynı zamanda eski yönetici olan Selahattin Gönül öncülüğünde çalışma yürüten muhalif delegeler, son 3 gün içerisinde yaptıkları çalışma sonucunda olağanüstü kongreye gidilmesi için yeterli imzayı topladıklarını açıkladılar.

Grup adına konuşan Selahattin Gönül, Diyarbakırspor'un yaşadığı sıkıntıların her geçen gün büyüdüğünü, mevcut yönetimin sorunları gideremediğini aksine bu sorunların büyümesine neden olduğunu ifade ederek, şöyle dedi:
“Takım çok amatör şekilde yönetiliyor. Diyarbakırspor köklü ve büyük bir camiadır, bu nedenle bu son yaşananlar bizleri çok derinden etkiledi. Sayın valimizin çağrısı üzerine bu girişime başladık. Yönetimden kimse memnun değil. Diyarbakırspor'un toplam 759 delegesi bulunuyor. Bunların 5'te birinin imza vermesi durumunda yönetimin olağanüstü kongre kararı alması gerekiyor. Biz bugüne kadar 162 delegeden imza topladık. Bu sayı olağanüstü kongre için yeterli gelen bir rakamdır. Bu nedenle imza toplama çalışmasını sona erdirdik. Yarın topladığımız bu imzaları içeren dilekçemizi Diyarbakırspor Kulübü ile İl Dernekler Müdürlüğüne olağanüstü kongre kararı alınması için teslim edeceğiz. Bu arada, Başkan Çetin Sümer'in yarın görevi bırakacağı duyumun aldık. Ancak istifayı beklemeden 162 imzayla olağanüstü kongre talep edeceğiz.”

Bunları da Beğenebilirsiniz