« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Diyarbakırspor'u zor günler bekliyor

Bank Asya 1. Lig'de mücadele eden Diyarbakırspor'da maddi sıkıntının boyutları her geçen büyüyor.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Önceki hafta teknik direktör Engin Korukır ile yollarını ayırmasının ardından prensipte anlaştığı teknik direktör Ercan Albay'ın başına geldiği yeşil kırmızılı ekipte bazı oyuncular Antalya Kemer Limro Otelde 1 Ocak 2011 günü başlayan kampa alacakları ödenmediği için katılmazken, katılan oyunculardan bazıları da ödeme yapılmadığı gerekçesiyle kamptan ayrıldı.

Teknik direktör Ercan Albay, 16'sını A2 ligi oyuncularının oluşturduğu toplam 18 oyuncu ile kamp çalışmasını sürdürürken, yaklaşık 5 milyon lira tutarındaki oyuncu alacakları nedeniyle Türkiye Futbol Federasyonu'nun uyguladığı “transfer yasağı” ekonomik açıdan zaten çok zor durumda olan Çetin Sümer başkanlığındaki yönetimin işini daha da güç hale getirdi. Transfer yasağının kaldırılması için Diyarbakırspor yönetimi çeşitli arayışlarını sürdürürken, teknik direktör Ercan Albay ve yardımcıları sorunun en kısa zamanda çözülerek, ihtiyacını duydukları oyuncuların kamp çalışmasına katılmasını sabırsızlıkla bekliyor.

Takımın ligin son sırasında yer alması ve futbolcu transferindeki belirsizlik, 23 Ocak 2011 günü başlayacak ligin ikinci yarısı için Diyarbakırspor taraftarının umutlarının giderek tükenmesine neden oluyor.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler