« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Diyarbakırsporlular muhattap bulamadı

Bank Asya 1’nci Ligi’nde 9 puan ile son sırada yeralan Diyarbakırsporlu futbolcular, yönetim ve ekonomik krizine çözün bulunması amacıyla Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak ile görüşmek üzere geldikleri valilik bahçesinde, hiç bir yetkili ile görüşemeden geri döndü.

Bayram BULUT-Selim KAYA/DİYARBAKIR, (DHA)
SON GÜNCELLEME
Sezon arasında kamp yaptıkları Antalya’da paralarını alamadıkları gerekçe gösteren futbolcuların büyük bir kısmı başka kulüplerle anlaşma yapan Diyarbakırspor, ikinci yarının ilk maçına, A2 takım futbolcuları ile çıktıkları Çaykur Rizespor’a 1-0 yenildi. Teknik direktör Ercan Albay’ın da kampın sona erdiği gün resmi maça çıkmadan istifa ettiği Diyarbakırspor’da son olarak Kulüp Başkanı Çetin Sümer ve yönetimi de istifa etmişti.

Bunun üzerine Diyarbakırlı antrenör Nevzat Türker’in sahip çıktığı yeşil kırmızılı futbolcular, sorunlarını anlatmak ve çözüm bulunması macıyla Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak ile görüşmek için valilik binasına geldi. Belediye otobüsü ile valilik binasına gelen futbolcular, soğuk havada bahçede bir süre görüşebilecekleri bir yetkili bekledi. Ancak Vali Mustafa Toprak’ın işleri nedeniyle yurt dışında olduğu bilgisi verilen yeşil kırmızılı futbolcularla hiç bir yetkili görüşmek istemedi. Valilik binası önünde bekleyen silahlı güvenlik görevlilerinin karşıladığı futbolcuların valilik binasına girişlerine de izin verilmedi.

Yeşil kırmızılı futbolcuların kaptanı Osman Kurtuldu, kulubün içinde bulunduğu sıkıntıları anlatmak için valiliğe geldiklerini söyledi. Ancak sıkıntaları anlatacakları kimseyi bulamadıklarını anlatan Kaptan Osman, "2 milyon nüfusu olan bir kentin takımı bu kadar sahipsiz kalmamalı. Biz futbolcular elimizden geleni yapıyoruz. Bizim gösterdiğimiz çabayı Diyarbakırlı büyüklerin de göstermesini bekliyoruz. Ben hayatımda bu kadar sorunlu bir kulüpte bulunmadım. Çok zor şartlarda maçlara hazırlanıyoruz. Antrenmana giderken, döndüğümüzde yemek bulabilecekmiyiz, kulüp binasında elektirik var mı, kaloriferler akşam yanacak mı, sıcak su varmı, duş alabilecekmiyiz gibi düşüncelere kapılıyoruz. İşte bu düşünceler içerisinde bir de maçlara hazırlanıyoruz. Koskoca Diyarbakır ve Diyarbakırspor’a bu yakışıyor mu? Bazı ilçe takımlarının hem ekonomik durumu bizden iyi hem de sportif anlamdaki sportif başarıda da bizim çok çok üstümüzde yer alıyor. Birilerin bu takıma sahip çıkması lazım. Yoksa Diyarbakırspor’un durumu hiç iyi değil" dedi.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler