Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Diyarbakırspor'da idman boykotu

TFF 1. Lig takımlarından Diyarbakırspor'da futbolcular alacakları ödenmediği gerekçesiyle idmanlara çıkmama kararı aldı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Diyarbakırspor Kaptanı Serkan Özsoy, diğer futbolcuların katılımıyla kulüp binasında düzenlediği basın toplantısında, geçen yıldan bu yana futbolcuların kulüpten alacağı bulunduğunu belirterek, futbolcuların alacağının toplam 1 milyon 500 bin YTL olduğunu söyledi.

Kulüp personelinin de 6 aydır maaş alamadığını kaydeden Özsoy, kendilerine yöneticilerin lig başlamadan peşinat ödeneceği, lig başladıktan sonra da 6 maçta her şeyin ödeneceğini söylendiğini ifade etti.

Özsoy, şöyle konuştu;
"7. maçımız olacak hiçbir şekilde bize ödeme yapılmadı. Peşinat, aylıklar ve maç başı ödemelerimiz yapılmadı. Kimse bizimle muhatap olmuyor, ilgilenmiyor. Biri bizimle ilgilense belki böyle olmayacaktı. Burada kimsesiz 50 kişilik bir grubuz. Maç saatine kadar kulüpteyiz. Gerekirse maça da çıkmayacağız. Maça çıkmama kararını arkadaşlarla toplantı yaparak karar vereceğiz. Birilerinin bizimle muhatap olmasını istiyoruz.

Diyarbakırlıların bizi kötü bilmesini istemiyoruz. Çünkü 4 ay oldu, para almadan hizmet ediyoruz. Bu da bir yere kadar. Evimiz, çocuğumuz bakmakla yükümlü olduğumuz ailelerimiz var. Aile huzurumuz kaçtı. Arkadaşlarımız arasında gerginlik oldu. Her şeye rağmen para almadan elimizden gelen en iyi şeyi yaptık. Bizim de artık bir tavrımızın olduğunu herkes bilsin."

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler