« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Diyarbakırspor'da büyük isyan

Antalya'da ikinci yarı hazırlıklarını sürdüren Diyarbakırspor'da deprem. Alacaklarını alamayan ve dün akşam kulüp başkanı Çetin Sümer ile yapılan görüşmeden sonra profesyonel futbolcuların tümü, kampı terketti.

SELİM KAYA - DİYARBAKIR / DHA
SON GÜNCELLEME

Sezona büyük sıkıntılarla başlayan Diyarbakırspor, dağılma noktasına geldi. Ligin ilk yarısını 9 puan ile son sırada kapatan Diyarbakırspor, Fadıl Akgündüz'ün sağladığı destekle Antalya'da kampa girdi. Ancak bu süre içinde bir çok futbolcusu başka kulüplerle anlaşan Diyarbakırspor'da kalan futbolcular da dün akşam Kulüp Başkanı Çetin Sümer ile görüşme yaptı. Alacaklarının tahsili konusunda yapılan görüşmenin olumsuz sonuçlanması üzerine kalan futbolcular da Antalya kampını terketti.

Yeşil kırmızılı ekibin, ikinci yarıya A2 takımıyla çıkması gündeme gelirken, yeni teknik direktör Ercan Albay, kulübün içinde bulunduğu durumu bilerek geldiğini ifade ederek, "Ben idari konuda açıklama yapmam. İlk 4 gün kampta çok güzel hazırlık devresi geçirdik. Ben de şu anda bekliyorum. Şunu söyleyebilirim. Evet ben bir geçmişim var, kariyerim var. Ama Diyarbakır ve Diyarbakırspor adı benden daha önemli ve daha büyük. Diyarbakırspor'un geleceği konusunda alınacak kararlar bu nedenle önemli. Şu an bekliyoruz. Kampta kalan A2 takımın futbolcularıyla hazırlıklarımızı sürdürüyoruz" dedi.

İstanbul'da çeşitli görüşmelerde olduğu belirtilen Kulüp Başkanı Çetin Sümer ise telefonlara cevap vermiyor.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler