« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Diyarbakırspor'a 2+3 milyon TL

Diyarbakırspor yönetimi, önceki akşam İstanbul'da düzenlenen “Diyarbakırspor'a Destek Gecesi”nde elde ettiği gelir sayesinde futbolcularına ödeme yapmaya başladı.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Diyarbakırspor'da maddi kriz ve bunun beraberinde getirdiği sorunlarla boğuşan yönetim, İstanbul'da düzenlenen ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da katıldığı gecede 2 milyon TL nakit ve 3 milyon TL tutarında gelir beklentisine kavuşması sonucu rahatladı.

Kulüp basın sözcüsü Suat Önen, İstanbul'da düzenledikleri gecedeki hedeflerinden birincisinin kulübe kısa vadede nakit gelir sağlamak, ikinci hedeflerinin ise Diyarbakırspor'un büyük eksikliğini yaşadığı kurumlaşma ve tesisleşme projesinde ilerleme sağlamak olduğunu söyledi.

Diyarbakırspor'un sık sık yaşanan yönetim değişikliği nedeniyle tesisleşme konusunda ilerleme sağlayamadığını belirten Önen, şöyle konuştu: “Bu hedeften kesinlikle vazgeçilmemeli ve yönetime gelenlerin kalkınma planlarını uygulaması gerekir. Çünkü Diyarbakırspor 6 kez süper ligde yer almış bir takım. Ancak kalıcı gelire sahip olamadığı için kısa süre sonra ligden düşmüş. Öz kaynaklarını oluşturamayan ve alt yapısını kuramayan spor kuruluşları liglerde başarılı olamıyor. İniş çıkışların son bulması ve sporcu yetiştirilmesi için tesisleşme son derece önemlidir. Diyarbakırspor'un tesisleşmesindeki en önemli projesi 1600 dönümlük alanda stat, alışveriş merkezi ve diğer spor alanlarını kapsayan projedir. Bunun uygulamaya geçirilmesini istiyoruz. Gecede sayın Başbakan Erdoğan bu konuda destek vereceklerini belirtti. Bu bizleri çok sevindirdi. Bunun en kısa sürede hayata geçirilmesi lazım. Bu Diyarbakırspor'un kurtuluş projesidir.”

Yaklaşık 400 kişinin katıldığı İstanbul'daki gece organizasyonundan 2 milyon TL nakit gelir elde edildiğini kaydeden Önen, şöyle devam etti: “Geceye katılamayan iş adamlarımızdan da 3 milyon TL toplanması için bir çalışma başlatıldı. Elde edilen parayla futbolcu alacaklarını ödemeye başladık. Geceye katılan başta Başbakanımız Erdoğan'a, Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker'e, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Abdulkadir Aksu'ya, Ak Parti Milletvekilimiz İhsan Arsan'a ve Diyarbakırlı hemşehrilerimize ve Diyarbakırspor sevdalılarına teşekkür ediyoruz.”

6 TAKIM DÜŞMEME MÜCADELESİ VERECEK

Önen, ligin ikinci yarısının çok zorlu geçeceğini belirterek, bunun için gerekli transferleri yapacaklarını söyledi.

Diyarbakırspor'un ligde kalabilmesi için herkesin takıma sahip çıkması gerektiğini ifade eden Önen, “6 takım düşmeme mücadelesinde yoğun çaba harcayacak. Bu nedenle tek sesliği sağlamamız gerekiyor. İç çekişmelerimize ve kişisel ihtirazlarımıza bu dönem son vermeliyiz. Diyarbakırspor ve kent için bunu yapmak zorundayız” diye konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz