Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Diyarbakırspor taraftarı yürüdü

Diyarbakırspor Taraftarlar Birliği Basın Sözcüsü Ali Yılmaz, Süper Lige çıkma başarısı gösteren bir takımın sahipsiz bırakılmasının kabul edilemez olduğunu söyledi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Diyarbakırspor Taraftarlar Birliği önünde toplanan yaklaşık 100 kişilik grup Diyarbakır Atatürk Stadyumu'na kadar yürüdü.

Atatürk Stadyumu'na siyah çelenk bırakan grup adına bir açıklama yapan Yılmaz, Diyarbakırspor'un, Süper Lige yükselmesinin ardından, herkesin desteğini geri çektiğini ileri sürdü.

Yılmaz, Diyarbakırspor'un geriye dönük 10 yılki hesaplarının sorgulanması gerektiğini belirterek, 10 yılda Diyarbakırspor'a 250 milyon TL aktarıldığının iddia edildiğini, bu paranın hesabının sorulmasını istediklerini bildirdi.

Takımın bu sezon 16 futbolcu ile lige çıkacak bir duruma geldiğine dikkati çeken Yılmaz, şöyle dedi: “Süper Lige çıkma başarısı gösteren bir takımın sahipsiz bırakılması kabul edilemez. Süper Lige yükselince bu iş bitmiyor. Süper Ligde oynayan başka illerin yetkilileri 300 kombine bilet alarak takıma destek verirken, aynı duyarlılığı biz neden kentimizde göremiyoruz. Takımı Süper Lige çıkarttınız. Neden şimdi desteğinizi çekiyorsunuz? Eğer bu takım Süper Ligden düşerse bu takımın taraftarı bunun hesabını soracaktır. 2 milyon nüfusa sahip Diyarbakır'ın bir profesyonel takımı barındıracak gücü yok mu? Sayın valimizden, belediye başkanımızdan ve sivil toplum kuruluşlarından destek bekliyoruz.”


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler