« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Diyarbakırspor itiraz edecek

Diyarbakırspor'a Fenerbahçe maçı ve sonrasında çıkan olaylar nedeniyle verilen 1 maç saha kapatma ve 1 maç seyircisiz oynama cezasına itiraz edecek.

DİYARBAKIR, DHA
SON GÜNCELLEME

Diyarbakırspor Basın Sözcüsü Suat Öner, düzenlediği basın toplantasında Diyarbakırspor'un sadece Diyarbakır kentinin değil bölge takımı olduğunu söyledi. Olaylardan sonra, maç bilet fiyatları ile güvenlik şirketi ile olan sözleşmelerini gözden geçireceklerini belirten Suat Önen, stadyum içinde de UEFA kriterlerinin yerine getirilmesi gerektiğini istedi. Valilik, emniyet ve belediye ile görüşmelere başladıklarını söyleyen Önen, "Olayları kulüp olarak tek başımıza önleyemeyiz. Bu yüzden valiliğin, belediye ve emniyetin de bize yardımcı olması gerekir. Olayların bir daha yaşanmaması adına hangi kurum ne yapması gerekiyorsa gözden geçirecek ve bunu yürürlüğe koyacak. Her şeyi bize havale ederek sorunlar çözülmez" dedi.

Galatasaray sevgisinin Diyarbakır'da bazı siyasi nedenlerden kaynaklandığı, gerçek Diyarbakırspor sevgisinin önüne geçildiği yönündeki soruya ise Suat Önen, "Size katılıyorum. Diyarbakırspor sevgisini gençlere aşılamamız gerek. Bizim yönetimin ilk hedeflerinden biri de bu" diye yanıtladı.

Fenerbahçe maçından sonra çıkan olaylarda bir maç saha kapama ve bir maç seyircisiz oynama cezalarının çok ağır olduğunu belirten Suat Önen, federasyona itirazda bulunacaklarını ve cezalarda indirim yapılmasını talep edeceklerini belirtti. Diyarbakırspor'un da tüm süper lig takımları gibi devlet desteği aldığını belirterek, bu yardımın doğru kullanacaklarını dile getirdi.

Suat Önen, Kayserili işadamı Hacı Boydak'ın yabancı futbolcuların kaldıkları evde kullanılan mobilya yardımında bulunduğunu belirterek "Boydak, yabancı futbolcular için tuttuğumuz evlerin mobilyalarını göndererek yardım yaptı. Kendisine teşekkür ederiz. Ayrıca Sıvas'taki deplasman maçının masraflarını ise Ankara'da bulunan Diyarbakırlı işadamları Aziz Kaya ve Cemal Yazıcıoğlu üstlendi. Onlara da teşekkür etmek istiyorum" dedi.

Genel Menejer Mehmet Budak ise Manisaspor maçını seyircisiz, İstanbul Büyükşehir Belediyespor maçında ise saha kapama cezalarının uygulanacağını söyledi. Mehmet Budak, "Şimdilik cezalı maçlarımız bunlar. Ancak itirazda bulunacağız. Durum neyi gösterecek ileriki süreçte belli olacak. Bu arada Musü Büyük, iyileşerek takımla idmanlara başladı. İbrahim Ege ve Fevzi'nin sakatlıkları sürüyor" diye konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler