« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Diyarbakırspor: Ahmet Dursun'a saldırıldığı doğru değil

Diyarbakırspor Kulübü Basın Sözcüsü Aziz Gölcük, basında Diyarbakırsporlu yöneticilerin Beşiktaşlı Ahmet Dursun'a saldırdığı şeklinde yer alan haberin gerçeği yansıtmadığını söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Gölcük, hafta sonu sahalarında oynadıkları Beşiktaş maçında hiç beklemedikleri bir yenilgi aldıklarını belirterek, 3 puan için sahaya çıktıklarını, ancak umduklarını bulamadıklarını kaydetti. Beşiktaş gibi güçlü bir rakip karşısında iyi futbol sergilediklerini, ancak teknik ve taktik açıdan yeterince önlem alınmadığı kanısında olduğunu belirten Gölcük, “Hocamızla bunun değerlendirilmesi yapılıyor. Kadromuzla ligdeki en iyi takımlardan biri olduğumuzu iddia ediyoruz ve her takımı yenebilecek güçteyiz. Bu yenilginin moralimizi bozmasına izin vermeyeceğiz. Hafta sonu Kayserispor deplasmanından alacağımız 3 puan önümüzü açacaktır” diye konuştu.

AHMET DURSUN OLAYI

Maç sonrasında bazı gazetelerde Diyarbakırlı yöneticilerin Beşiktaşlı oyuncu Ahmet Dursun'a saldırdığı şeklinde haberlerin yapıldığını ifade eden Gölcük, şunları söyledi: “Maç sırasında Ahmet Dursun seyircilere yönelik uygunsuz hareketlerde bulunmuş. Bu da seyirciler arasında taşkınlığa neden oldu. Bunun üzerine yöneticilerimizden Ali Güldamlası, Ahmet Dursun'a, yaptığı hareketin bir profesyonele yakışmadığını söyledi. O da (bana küfür edildi) dedi. Sonradan Beşiktaşlı yöneticiler, Ahmet Dursun adına özür diledi. Olay tatlıya bağlandı. Ama ertesi gün bazı gazetelerde Ahmet Dursun'a saldırıldığı şeklinde haberler çıktı. Bu doğru değildir. Bunu kınıyoruz. Yöneticiler olarak asla böyle bir davranışta bulunmadık. Durum böyle yansıtıldığı için üzgünüz.”

GALATASARAY KUPA MAÇI

Gölcük, çarşamba günü Fortis Türkiye Kupası'nda sahalarında Galatasaray ile yapacakları karşılaşmanın hazırlıklarını sürdürdüklerini belirtti.  Çalışmaları yoğun bir tempoyla sürdürdüklerini ifade eden Gölcük, ”Galatasaray'ı yenerek kupada da var olmak istiyoruz. Cezalı oyuncumuz yok. Oktay Dereli'nin adalesindeki sorun nedeniyle sakatlığı sürüyor. Oynayıp oynayamayacağı henüz belli değil. Tüm enerjimizle sahadan puanla ayrılacağımıza inanıyoruz” diye konuştu.

Bunları da Beğenebilirsiniz