Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Diyarbakırlıları kızdıran Ramazan afişi

  Hürriyet Haber
  08.06.2017 - 23:09 | Son Güncelleme:

  Diyarbakır’ın bazı noktalarına, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nce hazırlanan ’Ramazan Şanlıurfa’da Yaşanır’ yazılı afişlerin asılması, tepkilere yol açtı. Diyarbakır Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Alican Ebedinoğlu, "Diyarbakır’daki billbordlarda Şanlıurfa reklamının yapılması bu kentin değerlerini hiçe saymaktır" şeklinde konuştu.

  Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan ve Diyarbakır'da bazı noktalardaki bilboardlara asılan afişler tartışma yarattı. Şanlıurfa Balıklıgöl fotoğrafının kullanıldığı ve üzerinde, 'Ramazan Şanlıurfa'da yaşanır' yazılı afişlere bir tepki de Diyarbakır Esnaf ve sanatkarlar Odaları birliği Başkanı Alican Ebedinoğlu'dan geldi.

  DESOB Başkanı Ebedinoğlu, 'Ramazan Şanlıurfa'da Yaşanır' yazılı afişin Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'ne ait bir çok billboardda yer alması ile kentin değerlerinin hiçe sayıldığını belirterek, "Diyarbakır turizim kentidir, on bin yıllık tarihiyle, kültürüyle insanlarının hoş görüsüyle, sahabeleriyle inanç turizminin başkentlerinden biridir. Diyarbakır'daki billbordlarda Şanlıurfa reklamının yapılması bu kentin değerlerini hiçe saymaktır. Bu kent sahipsiz değil, kabul edilemez" dedi.

  Sosyal medya hesaplarında da paylaşılan ve bazı sivil toplum kuruluşlarının tepkisine yol açan afişler tartışma konusu oldu.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNANLAR

   Sayfa Başı