« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Diyarbakırlı antrenör ABD'de

Diyarbakır Bağlar Belediyesi Erkek Basketbol Antrenörü Gökhan Yıldırım, ABD'nin Pennsylvania eyaletinde National Collegiate Athletics Association (NCAA) seçilme kampına davet edildi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Diyarbakır'da 8 yaşından bu yana basketbol oynayan, 20 yıldır basketbol antrenörlüğü yapan ve Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından yılın antrenörü seçilerek Osman Solakoğlu ödülünü alan Yıldırım, gösterdiği başarıdan dolayı 21 Temmuz'da ABD'nin Pennsylvania eyaletinde düzenlenen NCAA seçilme kampına katılacak.

Yıldırım, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 21 Temmuz'da başlayacak Pennsylvania eyaletindeki kampa davet edildiğini söyledi. Orada Diyarbakır'ı ve Türkiye'yi temsil edeceğine işaret eden Yıldırım, 10 gün boyunca kampta filli olarak görev yapacağını, amacının hem tecrübesini artırmak hem de ilişkileri geliştirmek olduğunu belirtti.

Son 3 yılda ABD'ye götürdükleri çocuklar olduğunu, en son gönderdikleri Ramazan Özkan'ın hem okuduğunu hem de basketbol eğitimi aldığını ifade eden Yıldırım, bu başarıların sevindirici olduğunu dile getirdi.
Son 3 yıldır ABD'ye, Türkiye'de de Efes Pilsen, Pınar Karşıyaka, Beşiktaş ve Fenerbahçe gibi takımlara gönderdikleri sporcular bulunduğunu anlatan Yıldırım, bu yıl da kendisinin ABD'deki NCAA seçilme kampına gideceğini, kampta görev alacağını vurguladı.

Kampa 20'nin üzerinde antrenör katılacağının kendisinin ise Türkiye'den katılan tek antrenör olacağını kaydeden Yıldırım, şöyle dedi:
“Kampta ABD ve dışından gelen çocuklar seçilecek. Çocuklar 1 hafta boyunca hem basketbol eğitimi alacak hem de belirli standart ve yetenek testlerinden geçerek üniversitelerden teklif almaya çalışacak. Kampta biz de antrenör olarak görev alacağız. Çocukların eğitimine katkı sunacağız. Ayrıca, çocuklarla ilgili değerlendirme yapacağız. Kampta, ABD ve dışından gelen çocukların yeteneklerini değerlendireceğim. Türkiye'de giden başka bir antrenör yok. Bölgeden gidecek ilk antrenör ben olacağım. Kampa 20'in üzerinde antrenör katılacak. Türkiye'den sadece kampta ben yer alacağım.”

“Hayallerimizin peşinden koşuyoruz”

Yıllarca hayallerinin peşinden koştuklarını ve Bağlar Belediyespor Kulübü olarak hiçbir zaman pes etmediklerini dile getiren Yıldırım, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Bu kadar büyüyeceğimizi tahmin etmemiştik. ABD'ye kadar açılacağımızı ve basketbol beşiği olan bir ülkeye oyuncu vereceğimizi aklımızın ucundan geçmemişti. Bunu başardık. Hayallerimizin peşinden koştuğumuz sürece başarabileceğimizi gördük. Basketbolcu çocuklarımıza da aynı şeyi söylüyoruz. Hayallerinizin peşinden koşun ve asla vazgeçmeyin.”

Bağlar Belediyesi Spor Kulübü yöneticisi Sabahattin Kızılkan da hem sporcuların hem de antrenörlerin büyük başarılara imza attığını, verdikleri destekle birçok Diyarbakırlı çocuğun hayallerini gerçekleştirdiklerini bildirdi.

Basketbolun artık bölgede bir marka haline geldiğini dile getiren Kızılkan, Yıldırım'ın ABD'ye davet edilmesinin sevindirici olduğunu belirtti.

Bunları da Beğenebilirsiniz