Çukurova Haberleri

ÇUKUROVA

  Diyarbakır'ın en büyük sorunu

  CİHAN
  11.12.2014 - 10:27 | Son Güncelleme: 11.12.2014 - 10:27

  Diyarbakır Bağlar Belediyesi Eş Başkanı Birsen Kaya Akat, şehrin en büyük sorununun uyuşturucu olduğunu söyledi. Akat, “Kentin en büyük sorunlarından biri uyuşturucudur. Kürdistan’da işsizlik had safhada yaşandığından ötürü bu işi kendine meslek edinenler oldu. Devlet de gençlerimizin kültüründen bağını koparmaları için böyle bir can alıcı soruna el uzatmak istemiyor.” dedi.

  Diyarbakır’ın merkez ilçelerinden Bağlar Belediyesi Eş Başkanı Birsen Kaya Akat, Körhat ve Fatih mahallerinde esnafları ziyaret etti. Akat, son dönemde Bağlar’da uyuşturucu sorunun arttığını belirterek, “Bu sorunla nasıl mücadele etmeliyiz üzerine araştırmalarımız sürmektedir. Yalnız meclislerimiz bu noktada ne kadar etkin çalışırsa mücadelemiz o kadar başarılı olur.” dedi.

  Akat’a Belediye Meclis üyeleri, Bağlar Belediyesi Fen İşleri Müdürü Yılmaz Abiş, park ve bahçeler müdürü Mervan Kaya, zabıta müdürü Nizami Ülgen, temizlik amiri Halil Kaplan da eşlik etti. Mahallerde esnafları dolaşan Akat, esnafların sorunlarını dinleyerek, çözüm noktasında esnaflarla ortaklaşacaklarını belirti. Daha sonra Akat, Körhat Özgür Yurtaş Derneğini ziyaret etti.

  Akat, mahallelerde yaşanan sorunların gidermesine yönelik etkin projeler üreteceklerini belirterek, mahallelerin hizmet sorunlarının yanında sosyal sorunların çözümü noktasında da aktif olacaklarını dile getirdi. Son dönemde Bağlar’da uyuşturucu kullanımının artığına dikkat çeken Akat, “Kentin en büyük sorunlarından biri uyuşturucudur. Bu sorunla nasıl mücadele etmeliyiz üzerine araştırmalarımız sürmektedir. Yalnız meclislerimiz bu noktada ne kadar etkin çalışırsa mücadelemiz o kadar başarılı olur. Uyuşturucu bir Ortadoğu sorunudur. Kürdistan’da işsizlik had safhada yaşandığından ötürü bu işi kendine meslek edinenler oldu. Devlet de gençlerimizin kültüründen bağını koparmaları için böyle bir can alıcı soruna el uzatmak istemiyor. Biz belediye olarak bunun üstesinden gelmek için sivil toplum örgütlerini de içine katarak elimizden gelen mücadeleyi vereceğiz” ifadelerini kullandı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı