Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Diyarbakır'da Valilik 250 evi onardı

  Canan ALTINTAŞ/DİYARBAKIR, (DHA)
  31 Ekim 2008 - 17:53Son Güncelleme : 31 Ekim 2008 - 17:53

  DİYARBAKIR Valiliği bünyesindeki Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından kent merkezinde yoksul ailelere ait kötü koşullardaki 250 ev baştan aşağı onarıldı.

  Toplam bin evin onarımının yapılacağını belirten Vali Hüseyin Avni Mutlu, “Vatandaşa yeni projelerle en iyi hizmeti sunmak için farklı çalışmalar yürüterek yeni destekler sunacağız” dedi.

  Sosyal Yardımlaşma Ve Dayanışma Vakfı tarafından başlatılan fakir ailelerin evlerinin onarımı projesi kapsamında, onarımı tamamlanan 250 evden bazılarını, Vali Hüseyin Avni Mutlu ziyaret etti. Yeniköy Mahallesi'nde evleri onarılanlar Vali Mutlu'yu evlerinde ağırlayarak teşekkür etti.

  Birçok evin kapı ve penceresinin yaklaşan kış şartlarında vatandaşların mağduriyetini gidermek için onarıldığını, kullanılmayacak durumda olanların ise yenilendiğini kaydeden Vali Mutlu, kent merkezinde şimdiye kadar 250 fakir vatandaşın tuvalet, banyo, mutfak, boya, kapı pencere gibi onarım ihtiyaçlarının karşılandığını, bu kapsamda toplam bin evin onarılacağını belirtti.

  Önümüzdeki günlerde yeni bir projeyi daha faaliyete sokacaklarını kaydeden Mutlu, fakir vatandaşlara artık gıda yardımı yerine çek vereceklerini, bu şekilde istedikleri alışveriş merkezinden istedikleri ürünü alabileceklerini söyledi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı