Gündem Haberleri

  Diyarbakır'da terör operasyonu

  A.A
  31.10.2008 - 16:16 | Son Güncelleme:

  Diyarbakır'da bölücü terör örgütü adına sözde eylem grubu oluşturan ve polis otosu ile çeşitli bankaların ATM'lerine molotofkokteyli attıkları gerekçesiyle yakalanan 5 kişi adliyeye sevk edildi.

  Diyarbakır Valiliğince yapılan yazılı açıklamada, Diyarbakır Emniyet Müdürlüğünce bölücü terör örgütüne yönelik olarak 28 Ekim 2008 tarihinde operasyon başlatıldığı kaydedildi.

  Açıklamada, operasyonda, bir siyasi partinin ilçe gençlik komitesinde yer alarak bölücü terör örgütü adına sözde eylem grubu oluşturarak, Diyarbakır'da polis otosu, banka şubeleri ve ATM'lerine molotofkokteyli atma, taşlama ve korsan gösteri eylemlerini gerçekleştirdikleri tespit edilen ve eylem hazırlığında olan toplam 5 kişinin yakalandığı belirtildi.

  Açıklamaya göre, söz konusu kişilerin üzerlerinde ve evlerinde yapılan aramalarda, 2 adet molotofkokteyli, molotofkokteyli yapımında kullanılan malzemeler, yaklaşık 2 kilogram toz esrar, 15 adet sprey boya, 1 adet hard disk, flash bellek, hafıza kartları, yasak yayın ve örgütsel dokümanlar ele geçirildi.

  Emniyet Müdürlüğündeki sorguları tamamlanan 5 kişi adli mercilere sevk edildi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı