Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Diyarbakır'da terör operasyonu: 10 kişi yakalandı

  A.A
  08.10.2008 - 17:43 | Son Güncelleme: 08.10.2008 - 17:43

  Diyarbakır'da çeşitli terör faaliyetlerine katıldıkları belirlenen 10 kişinin yakalandığı bildirildi.

  Diyarbakır Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, bir siyasi partiye mensup gençlik komitesi tarafından kentte çeşitli tarihlerde molotofkokteyli atma, araç kundaklama, taşlama ve korsan gösteri eylemlerine katıldıkları tespit edilen 10 kişinin yakalandığı bildirildi.

  Emniyet Müdürlüğünce yapılan çalışmalar sonucu yakalanan bu kişilerin adreslerinde çok sayıda suç unsuru ele geçirildiği ve bazı eylemlerin aydınlatıldığı belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:
  “Yakalanan kişilerin adreslerinde molotofkokteyli yapımında kullanılan malzemeler, 1 dizüstü bilgisayar, 8 hard disk, hafıza kartları, yasak yayın ve örgütsel doküman ele geçirilmiştir.
  Ayrıca 13 Ağustosta Huzurevleri Mahallesi'nde park halinde bulunan bir aracın kundaklanması, 2 Ekimde Peyas Mahallesi'nde bir siyasi partinin ilçe teşkilatı binasına yönelik molotofkokteylli ve taşlı saldırı eylemi aydınlatılmıştır. Bu kişilerin, değişik tarihlerde ilimizde defnedilen terör örgütü mensuplarının cenazelerini, terör örgütünün propagandasına dönüştürerek, korsan gösteri eylemlerinde bulundukları da tespit edilmiştir.”

  Açıklamada, yakalanan kişilerin adli mercilere sevk edildiği de belirtildi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı