DİYARBAKIR HABERLERİ

Diyarbakır'da "Polis-Halk Huzur Toplantısı"

AA / Süleyman Umut Gürhan
17.01.2015 - 18:21Son Güncelleme :

- Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü, düzenlediği huzur toplantısıyla vatandaşlarla bir araya geldi - Toplum Destekli Polislik Şube Müdürü Akkaya: "Güvenlik hizmetlerine ilişkin hususlarda halkın görüş ve önerilerini almak için toplantıyı düzenlendik"

AA / Süleyman Umut Gürhan

DİYARBAKIR (AA) - Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü yetkilileri, düzenlediği huzur toplantısında, mahalle muhtarları, vatandaşlar ve esnaflar ile bir araya geldi.

Halkın sorunlarını dinleyen polisler, hırsızlık, narkotik ve farklı asayiş suçlarının suçlarının önlenmesi için yapılacakları konuşup sorunlara beraber çözümler arandı.

Yenişehir ilçesi Dicle Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesindeki toplantıda polisler, vatandaşlara çikolata ve kolonya ikramında bulunarak karşıladı ve onlarla karşılıklı çay içip sohbet etti.

Toplantıda, uyuşturucu, hırsızlık, kapkaç, gasp ve birçok suçta vatandaş ve polisin yapacağı iş birliğinin önemi, uzman polislerin sunumlarıyla anlatıldı.

Toplum Destekli Polislik Şube Müdürü Mevlüt Akkaya, toplantıda yaptığı konuşmada, güvenlik hizmetlerine ilişkin hususlarda halkın görüş ve önerilerini almak için toplantıyı düzenlendiklerini söyledi.

Sorunların çözümünde halkla birlikte adım atmayı amaçladıklarını belirten Akkaya, şöyle konuştu:

"Bu toplantıda sizlerin değerli görüşleri ve önerileri bizler için önemlidir. Bunları değerlendireceğiz. Problem varsa, inşallah bu problemi çözmüş olacağız. Bu sosyal problemi, diğer kurum ve kuruluşlar, sivil toplum örgütleri ve halkımızla birlikte olduğumuz sürece en iyi şekilde çözüp başarıya ulaşmak mümkün olacaktır. Bu itibarla her zaman halkın desteğini alarak, halkla birlikte hareket ederek, olayların bertaraf edilmesi ya da asgariye düşülmesi önem arz etmektedir. Bu itibarla Diyarbakır halkının her zaman desteğini alıyoruz. İnşallah bu desteği daha da arttırmayı hedefliyoruz."

Güven Polis Merkezi Amirliğinde görevli Komiser Halil Deniz ise polis ve halkın iletişimini sağlamlaştırmak için bu toplantıyı düzenlediklerini vurguladı.

Suçla mücadelede halkın desteğinin önemli olduğunu belirten Deniz, illegal olayların meydana gelmemesi için polisin yoğun çaba harcadığını bildirdi.

- Halk, sorunlarına polis ile ortak çözüm buluyor

Toplantıya katılan vatandaşlardan Ramazan Ekinci, toplantı sayesinde halkın sorunlarına polis ile ortak çözüm bulduğunu dile getirdi.

Bu toplantıdan memnun kaldığını belirten Ekinci, "Toplantıların daha sık olması lazım, toplumla polisin kaynaşması daha iyi olur. Toplantılar, daha geliştirilebilir ve daha sık olabilir. Polisle vatandaşın kaynaşması zaten bu şekilde olur" dedi.

Esnaf Leyla Kahraman ise projenin özellikle hırsızlık, kapkaç ve yankesicilik suçlarının önlenmesinde önemli olduğunu ifade etti.

"Çok güzel bir proje, güzel bir sorumluluk oldu, umarım daha ileri gider. Bu projeler polisin bize sağladığı güvendir" diyen Kahraman, projenin halk ve polis arasında köprü olacağını vurguladı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Diyarbakır haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Diyarbakır ilinden Diyarbakır'da "Polis-Halk Huzur Toplantısı" hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 17 Ocak 2015 tarihinde saat 18 21’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Diyarbakır'da "Polis-Halk Huzur Toplantısı" haberi güncellenecektir.

DİYARBAKIR NAMAZ VAKİTLERİ

14 Aralık 2017, Perşembe
 • İmsak
  05:37
 • Guneş
  07:20
 • Öğle
  12:24
 • İkindi
  14:53
 • Akşam
  17:08
 • Yatsı
  18:40
Sayfa Başı