Gündem Haberleri

  Diyarbakır'da olaylar çıktı

  18 Ekim 2008 - 15:40Son Güncelleme : 18 Ekim 2008 - 19:02

  Demokratik Toplum Partisi (DTP) Diyarbakır İl Başkanlığınca düzenlenen yürüşün ardından polise taş atılması üzerine, gruba müdahalede bulunuldu. Bu sırada bazı göstericiler gözaltına alındı.

  OLAYLI YÜRÜYÜŞTEN FOTOĞRAFLAR

  Bağlar ilçesindeki DTP il binası önünde toplanan ve aralarında DTP Diyarbakır milletvekilleri Aysel Tuğluk, Gültan Kışanak, Batman Milletvekili Ayla Akat ve Mardin Milletvekili Emine Ayna ile Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir'in de bulunduğu grup, Koşuyolu Caddesi'ne doğru yürümek istedi. 

  Polisin ilk başta müsaade etmemesi üzerine partililerin polisle yaptığı görüşmede izin verilmesinin ardından yapıldı. Fatih Lisesi önüne kadar yürüyen grup adına DTP Diyarbakır İl Başkanı Necdet Atalay, burada hazırlanan basın açıklamasını okudu.


  Son birkaç yıldır terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan'ın sistematik şekilde hukuk dışı uygulamalara maruz kaldığını öne süren Atalay, “Bu saldırı ile Türk-Kürt çatışması yaratılmak istenmektedir. Bu doğrultuda Başbakanlık olaya müdahale edip toplumu rahatlatmaya dönük açıklama yapmalıdır” dedi.

  Atalay'ın, konuşmaların ardından gruba sessizce dağılmaları yönünde telkinlerde bulunmasına rağmen, grubun önünde bulunan ve çoğunluğunu çocukların oluştuğu kalabalık polise taş atmaya başladı.

  Bunun üzerine polis biber gazı kullanarak müdahalede bulundu. Bağlar ilçesi ara sokaklarına giren gruplarla polisler arasında yer yer kovalamaca yaşandı.

  Olaylara karışan bazı kişiler gözaltına alındı.

  Etiketler:
  Okuyucu Yorumları { Toplam 77 Yorum }
  • snikita snikita 18.10.2008 20:25:15
   "Hattı müdafa yoktur, sathı müdafa vardır.O satıh bütün vatandır." Mustafa Kemal ATATÜRK
  • NURAN ALGIS 18.10.2008 20:24:44
   bunlara en üst seviyede sert cevap verilmeliki bir daha cesaret edemesinler memurlara bile daha katı muamele yapan hükümet bunlara yapamıyor hala apo propagandası yapılıyor anayasa mahkemesi neyi bekliyor meclisten dışarı atın bunları...
  • vatan evladi 18.10.2008 20:21:30
   RESMAN ISYAN DIR ANAYASA MAHKEMESI UZERINE DUSENI YAPMALI<br><br>CUMHURIYET SAVCILARI UZERLERINE!! DUSENI YAPMALIDIR
  • deniz eralp 18.10.2008 20:20:47
   onlarda biraz gurur olsa bu ülkenin ekmeğini yiyip sonrada ülkeyi bölmeye çalışmazlar eğer istemiyolarsa terk etsinler küçücük çocuklara taş attırarak nereye varcaklarını sanıyolar cahil insanlar...
  • Metin BAŞPINAR 18.10.2008 20:18:46
   AH ATATÜRK AH! NASIL ARANMAKTASIN BİR BİLSEN?.ÜLKENDE,İSYANLAR DAHİ OLAĞAN GİBİ GÖSTERİLMEKTE NHÜKÜMETÇE!..
  • kemal dogruyusöyler 18.10.2008 20:03:06
   devlet bunlara yönelik sert tedbirlerini almalı alacaktır.
   
  HaberlerFenerbahçeGalatasarayPKKburçniobeAziz YıldırımNusaybin