« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Diyarbakır'da kongre ertelendi

Spor Toto 3. Lig 3. Grup'ta mücadele edecek olan Diyarbakırspor'un kongresi çoğunluk sağlanamadığı için ertelendi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Diyarbakır Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (DESOB) Konferans Salonu'nda düzenlenen olağanüstü genel kurula Başkan Nurullah Edemen ve Basın Sözcüsü Kenan Aksu ile birkaç kongre üyesi katılırken, çoğunluk sağlanamaması nedeniyle kongre 4 Ağustos 2012 gününe ertelendi.

Başkan Edemen gazetecilere yaptığı açıklamada, yaşanan sorunlar nedeniyle olağanüstü kongre kararı aldıklarını, ancak kongreye 197 delegeden sadece 10'a yakınının katıldığını söyledi.

Yönetimdeki arkadaşlarıyla yaptıkları görüşmeler sonucunda başkanlığa aday olmamayı kararlaştırdığını kaydeden Edemen, şöyle konuştu:
“Herhangi bir şekilde aday olmayı planlamıyorum. Böyle bir çalışmam olmayacak. Umarım sorunu çözen ve kulübe katkı yapan iyi bir yönetim seçilir. Bu süreçte bir hoca getirip imza attırmak ve takımı kampa göndermek çok da doğru değil. Yönetim olarak devam etmek gibi bir yol haritamız yok.

Kongre sürecinde bile yönetim olarak üzerimize düşen görevi yerine getiriyoruz. Bu hafta personel gideri başta olmak üzere 100 bin lira ödeme yaptık. Diyarbakırspor'u seven herkesin haftaya yapılacak kongreye gelip kulübe sahip çıkmasını istiyoruz. Maalesef delegelerimiz aidat ücretini bile ödemiyor. 197 delegeden hiçbiri yıllık 150 lira olan üyelik aidatını ödemedi. 150 lira ödemeyenlerin başkalarının milyon lira harcama yapmasını istemesi büyük çelişkidir.”

Bunları da Beğenebilirsiniz