Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Diyarbakır'da F-16 düştü

  Canan ALTINTAŞ- Serdar SUNAR/DİYARBAKIR, (DHA) -
  03 Eylül 2014 - 17:37Son Güncelleme : 03 Eylül 2014 - 06:51

  Diyarbakır'daki 8'inci Ana Jet Üssü'nde eğitim uçuşu yapan bir F-16 savaş uçağı inişe geçtiği sırada düştü. Uçaktaki pilot Yüzbaşı Burcu Arpacı fırlatma koltuğunu kullanarak uçağı terk etti ve paraşütle atlayıp kurtuldu.

  Kaza, dün saat 17.10 sıralarında meydana geldi. 8'inci Ana Jet Üssü Komutanlığı'na eğitim uçuşu için havalanan F-16 tipi savaş uçağı, inişe geçtiği sırada teknik bir arıza meydana geldi. Uçaktaki 2 pilot fırlatma koltuğunu kullanarak kurtulurken, uçak piste çakıldı. Kazanın ardından olay yerine ambulans ve itfaiye ekipleri sevk edildi. Kaza nedeniyle Diyarbakır Havalimanı'nın sivil uçuşlara kapatıldığı belirtildi.

  Genelkurmay'dan yapılan açıklamada, "Diyarbakır'da 182'nci Filoya ait bir F-16 uçağı henüz belirlenemeyen bir nedenle pist üzerine düşmüştür. Pilot paraşütle atlayarak sağ olarak kurtulmuştur. Pilotun sağlık durumu iyidir" denildi.

  ERDOĞAN'DAN AÇIKLAMA

  Azerbaycan'a hareketinden önce yaptığı basın toplantısında gazetecilerin konuyla ilgili sorusunu cevaplayan Erdoğan şunları söyledi:
  "Az önce Genelkurmay başkanımla görüştüm. Bir F-16 uçağımız piste yaklaştığında bir bayan yüzbaşımız herhalde sıkıntıyı anlamış olacak ki atlayıp kurtuluyor. Uçak piste çakılmış oluyor.
  Diğer uçaklarda sıkıntı yok. Değerlendirmeden soran Genelkurmay gerekli açıklamayı yapacaktır."

  EŞİ DE PİLOT

  Diyarbakır’da düşen F-16 savaş uçağının pilotu Yüzbaşı Burcu Arpacı'nın eşi Fatih Arpacı da pilot ve bir kızları var.

  Diyarbakırda F-16 düştü
  Pilot Yüzbaşı Burcu Arpacı

  Diyarbakırda F-16 düştü
  Pilot Yüzbaşı Burcu Arpacı

  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı