Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Diyarbakır'da bombalı araç alarmı

  Canan ALTINTAŞ- Serdar SUNAR/DİYARBAKIR, (DHA)
  20 Ocak 2011 - 14:43Son Güncelleme : 20 Ocak 2011 - 14:43

  DİYARBAKIR’da, Silvan İlçesi’nden bomba ve silah yüklü iki aracın Diyarbakır kent merkezine geleceği yönündeki ihbar, polisi alarma geçirdi. Önlem alan polis araçlarda yaptığı aramada 2 tabanca ele geçirdi, bomba yüklüğü olduğu belirtilen araç Bölge Trafik Şube Müdürlüğü’ne çekilerek detaylı aramaya alındı.

  Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü ekipleri aldıkları ihbarla alarma geçerek, Diyarbakır- Silvan karayolunu Bölge Trafik Şube Müdürlüğü önünde kesti. Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ve bomba uzmanı ekipler ihbarı yapılan araçları beklemeye başladı. Silvan yönünden gelen otomobili durduran polis, araçtakilerin üzerinde 2 adet tabanca buldu. Tabancaların bulundurma ruhsatı olduğu belirtilirken, incelenmek üzere el konuldu.

  Polis, bomba yüklü olduğu ihbar edilen minübüsü de durdurdu. Minibüsten indirilen yolcuların üzerleri tek tek aranırken, minibüste de bomba uzmanları köpeklerle arama yaptı. İlk aramada herhangi bir şey bulunmayan minibüs detaylı arama için Bölge Trafik Şube Müdürlüğü bahçesine çekildi. Minibüsteki arama sürüyor.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı