Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Diyarbakır'da bomba alarmı

  DHA
  20 Eylül 2012 - 11:07Son Güncelleme : 20 Eylül 2012 - 13:20

  DİYARBAKIR'ın Çarıklı Köyü girişindeki köprüye PKK'lıların tahrip gücü çok yüksek bomba tuzakladığının belirlenmesi üzerine güvenlik birimleri alarma geçti. Diyarbakır Havaalanı ve 2'inci Hava Kuvvet Komutanlığı'na iniş-kalkış yapacak sivil ve askeri uçakların güzergahındaki yola yerleştirilen bombanın imhası sırasında uçakların iniş ve kalkış yapmaması için asker ve sivil yetkililer uyarıldı. Bomba yaklaşık 3 saat sonra etkisiz hale getirilerek yol tekrar trafiğe açıldı.

  Diyarbakır'ın Çarıklı Köyü girişindeki köprüye PKK'lıların tahrip gücü çok yüksek bomba koyduğunun saptanması üzerine güvenlik birimleri alarma geçti.

  3 SAATTE İMHA EDİLDİ / FOTO GALERİ 

  İŞTE OLAY YERİNDEN İLK GÖRÜNTÜLER / WEB TV

  VATANDAŞLAR FARK ETTİ  

  Kent merkezine 10 kilometre uzaklıktaki Çarıklı mahallesinde, sabah tarlalarına çalışmak üzere giden vatandaşlar, mahalle girişindeki Çarıklı-1 Köprüsü'ne doğru uzanan yaklaşık 1,5 kilometre uzunluğundaki kabloyu görünce durumu polise bildirdi.

  Saat 09.00 sıralarında Diyarbakır- Mardin karayolu trafiğe kapatılıp, karayoluna çıkan tüm ara yollar tutuldu. Bomba uzmanları, frekans karıştırıcı Jammerli araçlarla çok sayıda polisin sevk edildiği bölgede, Özel Harekat polisleri de hakim tepelerde güvenlik önlemleri aldı. Bir polis helikopterleri sürekli uçarak, köprü çevresini gözetim altında aldı.

  Tahrip gücü çok yüksek olduğu belirtilen patlayıcı nedeniyle, bölgede tüm güvenlik birimleri çok dikkatli olmaları konusunda uyarılıp, çelik yelek giymeleri talimatı verildi.

  Diyarbakır'da köprü altına konulan bomba etkisiz hale getirildi. Yol tekrar araç trafiğine açıldı.

  UÇAKLAR İÇİN UYARI

  Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü, Diyarbakır Havaalanı'na iniş ve kalkış yapan uçakların güzergahında bulunan bombanın imha edilmesi sırasında, askeri ve sivil uçakların iniş ve kalkışlarının bir süre durdurulması için Diyarbakır Havaalanı ve 2'inci Hava Kuvvet Komutanlığı, 8'inci Ana Jet Üs Komutanlığı'nı uyardı.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı