DİYARBAKIR HABERLERİ

Diyarbakır'da "Acil Obstetrik Bakım Ebe ve Hemşire Eğitimi"

AA / MEHMET ÇAKAN
23.01.2015 - 16:35Son Güncelleme :

- Diyarbakır’da düzenlenen, ebe ve hemşirelere yönelik verilen "Acil Obstetrik Bakım Ebe ve Hemşire Eğitimi" programı tamamlandı.

YEREL HABERLER DİYARBAKIR

AA / MEHMET ÇAKAN

DİYARBAKIR (AA) - Diyarbakır’da düzenlenen, ebe ve hemşirelere yönelik verilen "Acil Obstetrik Bakım Ebe ve Hemşire Eğitimi" programı tamamlandı.

Diyarbakır'da bir otelde verilen ve 2 gün süren eğitime, Batman, Diyarbakır, Şanlıurfa, Gaziantep, Siirt, Şırnak, Adıyaman ve Mardin’den kadın doğum servislerinde ve doğum salonlarında çalışan toplam 55 ebe ve hemşire katıldı.

Eğitimin birinci gününde katılımcılara, Yrd. Doç. Dr. Mehmet Sait İçen, obstetrik triyaj ve doğum eyleminin takibi ve partograf kullanımı obstetrik problemlere yaklaşımını, Doç Dr. Mahmut Erdemoğlu, sık karşılaşılan diğer obstetrik problemleri, Uz. Dr. Mahmut Demirel, AOB’de ateş ve infeksiyon yönetimini ve Uz. Dr. Mehmet Obut, gebelikte hipertansif bozukluklarıyla ilgili bilgilendirdi.

Eğitim son gününde ise Dr. Tufan Tuğrul Tuncay Ertop, kan transfüzyonu ve reaksiyonlarını, Doç. Dr. Sedat Kaya’da şok ve sıvı tedavisi, Prof .Dr. Ahmet Yalınkaya, gebelikte kanama ve yönetimini ve Prof. Dr. Günay Saka da obstetride iletişimin önemini anlatan bir sunum yaptı.

Eğitim sonunda katılımcılara sertifika verildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Diyarbakır haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Diyarbakır ilinden Diyarbakır'da "Acil Obstetrik Bakım Ebe ve Hemşire Eğitimi" hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 23 Ocak 2015 tarihinde saat 16 35’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Diyarbakır'da "Acil Obstetrik Bakım Ebe ve Hemşire Eğitimi" haberi güncellenecektir.

DİYARBAKIR NAMAZ VAKİTLERİ

12 Aralık 2017, Salı
 • İmsak
  05:35
 • Guneş
  07:19
 • Öğle
  12:23
 • İkindi
  14:53
 • Akşam
  17:08
 • Yatsı
  18:40
Sayfa Başı