Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Diyarbakır'a stat müjdesi

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, "Diyarbakır'da bir daha maç oynatmam" şeklinde bir ifade kullanmadığını belirtirken, şehre yaptırılan yeni statla ilgili müjde verdi: "150 milyon TL'ye mal olacak 33 bin kişilik stat, 2016-17 sezonunda hizmete girecek" dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Bakan Akif Çağatay Kılıç'ın dün İstanbul'da yapılan Kulüpler Birliği Vakfı Toplantısı'nda yaptığı konuşma ile ilgili bir açıklama yayımladı.

Bakan Kılıç'ın "Diyarbakır'da bir daha maç oynatmam" şeklinde bir ifade kullanmadığı belirtilen açıklamada, şöyle denildi:

"Bazı basın yayın organlarında, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç’ın dün İstanbul’da yapılan Kulüpler Birliği Vakfı Toplantısı’nın basına kapalı bölümünde yaptığı konuşmadan alıntı yapılarak, “Diyarbakır’da bir daha maç oynatmam” ifadesine yer verildiği görülmüştür.

Sayın Bakan Akif Çağatay Kılıç’ın, “Diyarbakır’da bir daha maç oynatmam” gibi bir ifade kullandığı şeklindeki haberler gerçeği yansıtmamaktadır.

33 BİN KAPASİTELİ YENİ STAT YAPILIYOR
Toplantıda sayın bakan, Diyarbakır Atatürk Stadı’nın, Diyarbakır Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü'nün, Ağustos ayında yaptığı inceleme sonrası hazırladığı, "Statta yıkılma tehlikesi var. 13 bin kapasiteli stada en fazla 4 bin 600 kişi alınabilir" şeklindeki teknik raporundan bahisle, yıkım tehlikesi olan o statta bir daha maç oynanmayabileceğini dile getirmiştir.
Kaldı ki bakanlığımız tarafından yürütülen yeni stat projeleri kapsamında, Diyarbakır'a 33 bin seyirci kapasiteli modern bir stadın planlaması yapılmış, ihaleleri gerçekleştirilmiş ve çalışmalar başlamıştır. Yaklaşık 150 milyon TL'ye mal olacak bu stat projesinin 2016-2017 sezonunda hizmete girmesi planlanmaktadır.

ATATÜRK STADI EKONOMİK VE TEKNİK ÖMRÜNÜ TAMAMLADI
Ekonomik ve teknik ömrünü tamamlamış Diyarbakır Atatürk Stadı'nın yıkılacak olmasından dolayı zaten Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor Kulübü maçlarını Bakanlığımız tarafından kendilerine tahsis edilmiş 3 bin seyirci kapasiteli Seyrantepe Tesisleri'nde oynamaktadır.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur."


Bunları da Beğenebilirsiniz