« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Diyarbakır’la ilgimiz yok

Haldun Üstünel, “Olayların muhatabı G.Saray değil” derken derken, Devlet Bakanı Faruk Nafiz Özak ise, “Bu sorunların önüne eğitimle geçebiliriz” dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

GALATASARAY Futbol Şube Sorumlusu Haldun Üstünel, “Diyarbakır’daki olayların bizimle ilgisi yok” dedi. Levadia Tallin maçı için Estonya’ya hareket etmeden önce havaalanında basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Üstünel, “Konunun muhatabı biz değiliz. Diyarbakır’da bir futbol dramı yaşandı. Diyarbakırsporlu yöneticiler bu tarz demeçlerle yaşananları kamufle edemez” dedi.

Eğitimle önleriz

Olaylarına bir tepki de Devlet Bakanı Faruk Nafiz Özak’tan geldi. Sporda yaşanan şiddet ve düzensizliğin yasalarla aşılamayacağını belirten Özak, yaptığı açıklamada, “Diyarbakır-F.Bahçe maçında yaşanan olayları kimse tasvip etmiyor. Sporda şiddet ve düzensizliğin önlenmesi, yasalarla ortadan kalkacak bir problem değil, eğitimle ilgilidir. Bu Diyarbakır’da da olabilir, muhtelif yerlerde de olabilir. Öfkeyle oturan zararla kalkar. Bu davranışlar takımlara zarar veriyor”  dedi.

Diyarbakır Tabip Odası Başkanı Selçuk Mızraklı da olayları kınadı. Mızraklı, “Spor, nezaket, barış ve uzlaşma demektir. Türkiye barışı konuşurken bu tür olayların yaşanmasını hiç kimsenin tasvip etmeyeceği bir durumdur” dedi.

 


Bunları da Beğenebilirsiniz