« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Diyarbakır G.Saray maçına çıkacak mı?

Diyarbakırspor, haftasonu oyananacak olan Galatasaray maçına çıkacak.

hurriyetmax.com
SON GÜNCELLEME

Kötü tezahürat ve hakem hataları nedeniyle ligden çekilme kararı aldıklarını açıklayan Diyarbakırspor Başkanı Çetin Sümer, daha önce yaptığı açıklamada Galatasaray maçına çıkmayacaklarını söylemişti.

Diyarbakırspor Kulüp Başkanı Çetin Sümer,  8 Kasım Pazar günü oynanacak Galatasaray maçına takımının çıkacağını söyledi.
Başkan Sümer kulüp binasında çok sayıda sivil toplum örgütü  temsilcileriyle birlikte düzenlediği basın toplantısında, yönetim kurulunca  hazırlanan yazılı açıklamayı okudu.

İRADEYE SAYGIMIZ VAR

Geçen hafta deplasmanda oynadıkları Gaziantepspor maçının ardından  “ırkçılık içeren söylemler ve hakemlerin yanlı tutumunu” protesto etmek için  aldığı Galatasaray maçına çıkmama kararını hatırlatan Sümer, şöyle dedi: “Kentin bütün iç dinamikleri açıklamalarında kentin iradesinin maça  çıkma ve mücadeleye devam etme gerekliliği yönündedir. Bize düşen bu konuda  kararımız olmasına rağmen, bu iradeye saygı duyma ve uygulamak olacaktır. Türkiye  Futbol Federasyonu'nun bu süreçten sonra kanun ve statülerine koymuş olduğu  ırkçı, kötü ve çirkin tezahüratlara karşı yaptırımları yerine getirmesini  bekliyoruz.”

Sümer, geçmişte olduğu gibi Diyarbakırspor'un rakiplerini en iyi şekilde  ağırlayacağını da belirterek, “Sayın Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül, Sayın  Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Kulüpler Birliğine bu konuda gösterdikleri  duyarlılık ve hassasiyetten dolayı teşekkür ederiz. Sayın Cumhurbaşkanımız, Sayın  Başbakanımız ve Kulüpler Birliği Başkanımızı Galatasaray maçına davet ediyoruz”  dedi.

Diyarbakırspor ile Galatasaray arasındaki 12. hafta maçı, pazar günü saat 20.00'da Diyarbakır Atatürk Stadı'nda oynanacak. Maçı hakem Tolga Özkalfa yönetecek.


Bunları da Beğenebilirsiniz