DİYARBAKIR HABERLERİ

Diyarbakır’daki Spor Camialarından Ankara’daki Terör Saldırısına Kınama

IHA
11.10.2015 - 12:22Son Güncelleme :

YEREL HABERLER DİYARBAKIR

IHA

Ankara’daki ‘Barış Mitingi’ni kana bulayan ve 96 insanın yaşamını yitirmesine neden olan katliama Diyarbakır’daki spor camiasından tepki geldi. Amedspor ve Diyarbekirspor, açıklama yaparak katliamı kınadı.
Tüm Türkiye’yi yasa boğan Ankara’daki terör saldırısına Amed Sportif Faaliyetler’den sert tepki geldi. Sosyal medya hesabı ve resmi internet sayfasının girişine ‘İnadına Barış’ yazan kulüp, yazılı açıklama yaparak vahşeti kınadı. Açıklamada, ”Ankara’da yaşanan bombalı saldırıda çok sayıda yurttaşımızın hayatını kaybettiğini ve bir çok yaralının olduğunu derin bir üzüntü ile öğrenmiş bulunuyoruz. Yaşanan saldırıda hayatını kaybeden yurttaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralanan vatandaşlarımıza acil şifalar dileriz” denildi.
Alçakça saldırının kınandığı açıklamada, Türkiye toplumu ile dayanışma duyguları ifade edildi. Açıklamada, ”Bu vesileyle, insanlığın en kutsal ve birincil hakkı olan yaşama hakkına kast eden bu tür saldırılarının tümünü lanetliyor, ülkemizde tesis edilmesi en önemli ihtiyaç olan barış ve kardeşliğe yönelik şiddetin hiçbir sebeple makul görülemeyeceğini bir kez daha ifade ediyoruz” ifadeleri kullanıldı.
BİR TEPKİ DE DİYARBEKİRSPOR’DAN
Cumhuriyet tarihinin en kanlı katliamları arasında sayılan olaya tepki gösteren kulüplerden biri de Diyarbekirspor oldu. “Allah’ın dokunulmaz saydığı masum insanların canına kıyan katiller emellerine ulaşamayacak” başlığı ile açıklama yapan Yeşil-Kırmızılı kulüp, ülkede daha fazla kaos, provokasyon ve kardeş kavgası oluşturmayı amaçlayan karanlık odakların heveslerinin kursaklarında kalacağı vurgulandı. Açıklamada ”Bu alçakça katliamı yapanların dini, mezhebi, fikri, dili ve ırkı olmaz. Bunların ortak noktası insanlık düşmanı olmalarıdır. Ülkenin hasret kaldığı barışı haykırma, hiç birimizin istemediği savaşa karşı çıkma ve kardeşlik bağlarını güçlendirme uğruna hayatlarını yitiren tüm yurttaşlarımıza Allah’tan rahmet dilerken, bu vahşeti yaşatanları lanetliyoruz. Allah’ın gazabı üzerinize olsun, Kahhar ismi ile sizi perişan eylesin. Masum insanların canına kast eden katiller şunu bilsin ki bu ülkede barış ve kardeşlik isteyenler onlardan korkmuyor. Sizler gibi korkak değiliz ve inadına barış diye haykırmaya devam edeceğiz” denildi.
Kulübün açıklamasında katliama tepki olarak bir süre sosyal medya ve basında güncel haber paylaşımı yapılmayacağı da kaydedildi. Açıklamada, ”Katillere tepki göstermek ve faillerin ortaya çıkarılarak cezalandırılması adına yapılacak her türlü etkinliğe açıkça destek vereceğiz. Barışı sağlama adına yapılacak tüm çalışmalara katkı sunmaya hazırız. Böyle bir ortamda takımla ilgili güncel haber ve bilgileri paylaşmayı uygun görmüyoruz. Barışı sağlamak için canlarından olan vatandaşlarımızın aziz hatıraları bizim için her şeyden daha değerlidir” ifadeleri kullanıldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Diyarbakır haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Diyarbakır ilinden Diyarbakır’daki Spor Camialarından Ankara’daki Terör Saldırısına Kınama hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 11 Ekim 2015 tarihinde saat 12 22’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Diyarbakır’daki Spor Camialarından Ankara’daki Terör Saldırısına Kınama haberi güncellenecektir.

DİYARBAKIR NAMAZ VAKİTLERİ

11 Aralık 2017, Pazartesi
 • İmsak
  05:35
 • Guneş
  07:18
 • Öğle
  12:23
 • İkindi
  14:53
 • Akşam
  17:08
 • Yatsı
  18:40
Sayfa Başı