DİYARBAKIR HABERLERİ

Diyarbakır’da Yaz Spor Okullarına Büyük İlgi

IHA
20.07.2015 - 15:13Son Güncelleme :

Diyarbakır'da yaz spor okullarına 4 bin 700 sporcu kayıt yaptırdı

IHA

Diyarbakır’da yaz spor okullarına 4 bin 700 sporcu kayıt yaptırdı.
Diyarbakır’da Gençlik ve Spor Teşkilatı’nın 77. kuruluş yıldönümü olan 29 Haziran il spor merkezleri açılış töreni, 29 Haziran 2015 tarihinde Ziya Gökalp Spor Salonu’nda 24 branşta, 70 antrenör eşliğinde yapılmıştı. Söz konusu kurslara şu ana kadar 4 bin 700 sporcu kayıt yaptırdı. Kayıtların halen devam ettiği kurslarda; çocukların ve gençlerin kötü alışkanlıklardan uzak tutulmaları, spora yönelmeleri, ilde sporun tabana yayılarak devam etmesi, okulların tatil olduğu bu dönemde çocukların ve gençlerin spor merkezlerinde antrenörler eşliğinde sportif aktivitelere katılmaları amaçlanıyor. Kurslara katılacak gençlerin ve çocukların hem zihinsel gelişimlerini tamamlamalarına, hem de kurslarda güzel arkadaşlık bağları kurarak, yeni eğitim - öğretim dönemine hazır bir şekilde başlamalarına çalışılıyor.
İl spor merkezleri nedeniyle gençlere seslenen Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy, çocuklara ve gençlere çalışmalara katılmaları yönünde çağrıda bulundu. Vali Aksoy, “Mahallede ne kadar arkadaşları varsa bu spor merkezlerinde 24 branşta açılan spor merkezlerine gelsinler ve onlar da bu güzel aktivitelerin içerisinde bulunsunlar. Daha fazla sayıda gencimizin ve çocuklarımızın buraya gelmesi ve coşkuyla bu güzellikleri birlikte yaşamaları öncelikli hedefimizdir. Elbette ki spor da bir ihtiyaçtır. Eğitim ve öğretim dönemi sona erdi, öğrencilerimiz yoruldu, dinlenmek onların da hakkı, oyunlar oynamak onların da hakkı ama bunların bir tertip ve düzen içerisinde, bir sistem içerisinde yapılması gerekiyor” dedi.
“SPOR, ZARARLI ALIŞKANLIKLARA ENGEL OLUYOR”
Sporcu gençlerin hayata bakış açılarının farklı olduğuna da dikkat çeken Vali Aksoy, sporun gençleri zararlı alışkanlıklardan koruduğunu ifade etti. Vali Aksoy, “İstiyoruz ki çocuklarımız geleceğe daha emin ellerde ve güzellikler içerisinde hazırlansınlar. Onları bu gibi faaliyetlere yönlendirirsek, olumsuz bir takım işlerden ve olumsuz ortamlardan uzak tutmuş olacağız. Spor okullarına katılan gençlerin dersleri ve hayata bakışları daha farklı olacaktır. Hem bedeniniz hem de zihniniz gelişecek ve bir de orada güzel arkadaşlıklar edineceksiniz. Sizleri bu kurslara gönderen değerli ailelerinize de çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.
“SPORCU EKSİKLİĞİMİZ VAR”
Türkiye’de özellikle profesyonel başarılara giden yolda sporcu eksikliğinin olduğunu vurgulayan Vali Aksoy, “Bununla birlikte önemli bir alt yapımız da var. Genç nüfusumuz bunun için bir kaynaktır. Onlar iyi eğitildikçe inanıyorum ki ülkemizin adını Dünyaya duyurabilecek, hepimizi gururlandıracak uluslararası müsabakalarda derece yapabileceklerdir” şeklinde konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Diyarbakır haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Diyarbakır ilinden Diyarbakır’da Yaz Spor Okullarına Büyük İlgi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 20 Temmuz 2015 tarihinde saat 15 13’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Diyarbakır’da Yaz Spor Okullarına Büyük İlgi haberi güncellenecektir.

  DİYARBAKIR NAMAZ VAKİTLERİ
  22 Ekim 2017, Pazar
  • İmsak
   04:51
  • Guneş
   06:27
  • Öğle
   12:14
  • İkindi
   15:17
  • Akşam
   17:41
  • Yatsı
   19:06
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı