« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Diyarbakır da iyi ağırlanmak istiyor

Diyarbakırspor Basın Sözcüsü Suat Önen, "Biz kentimize gelen takımları nasıl ağırlıyor isek, biz de gittiğimiz deplasmanlarda bu şekilde ağırlanıp uğurlanmak istiyoruz" dedi.

Muharrem KONTAZ / DİYARBAKIR (DHA)
SON GÜNCELLEME

Diyarbakırspor'da Bursa ve Gaziantep deplasmanlarında yaşanan olaylar nedeniyle Başkan Çetin Sümer'in takımı ligden çekeceği açıklamasının ardından yaşanan kriz, yeşil kırmızılı ekibin kendi saha ve seyircisi önünde Galatarasay maçına çıkmasıyla son buldu.

Diyarbakırspor yönetimi Galatasaray Başkanı Adnan Polat ile yöneticileri kentte en iyi şekilde ağırladı. Diyarbakırspor Basın Sözcüsü Suat Önen, mağlubiyete üzüldüklerini ancak, sarı kırmızılı ekibe iyi bir ev sahibi örneği gösterdiklerin için sevinçli olduklarını söyledi. Diyarbakır'a gelen her takımı en iyi şekilde karşılayıp uğurladıklarını söyleyen Önen, şöyle devam etti:

"Bu sadece Galatarasay'a özel bir karşılama değildir. Ancak 4 büyük takımdan biri olduğu için basın yoğun ilgi gösteriyor. Bu da Diyarbakırspor'un sanki Galatarasay'a özel bir misafirperverlik gösterildiği görüntüsü veriliyor. Ama böyle değil. Biz kentimize gelen her takımı bu şekilde karşılıyoruz. Futbol adına çok iyi bir karşılaşma oldu. İki takımın da taraftarları çok centilmendi. Ancak Diyarbakırspor taraftarı maça pek ilgi göstermedi. Bunun nedeni de bizim bilet fiyatlarını yüksek tutmamızdı. Yüksek tutmak zorundaydık. Yüksek tutmamızın amacı da olası provokasyonların önüne geçmekti. Galatasaray maçına gelen gerçek Diyarbakırspor taraftarıydı. Türkiye böylelikle gerçek Diyarbakırspor taraftarını da görmüş oldu. Her iki takım futbolcuları ve taraftarları arasında da dostluk dışında başka bir görüntü olmadı. Diyarbakırspor'un gerçek taraftarları, yenildikleri halde bile hem rakip takım Galatasaraylı futbolcuları hem de taraftarlarını alkışladı. Artık biz statlarda bu sahneleri görmek ve göstermek istiyoruz. Futbol böyle zevklidir. Biz kentimize gelen takımları nasıl ağırlıyor isek, biz de gittiğimiz deplasmanlarda bu şekilde ağırlanmak ve uğurlanmak istiyoruz" dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz