DİYARBAKIR HABERLERİ

Diyarbakır’da ‘Girişimcilik’ Toplantısı

IHA
20.01.2016 - 16:19Son Güncelleme :

DİYARBAKIR TİCARET VE SANAYİ ODASI (DTSO) BAŞKANI AHMET SAYAR, BÖLGENİN OLAĞANÜSTÜ BİR SÜREÇTEN GEÇTİĞİNİ BELİRTEREK, BU ORTAMDA TİCARETİ KONUŞMANIN KOLAY OLMADIĞINI VURGULADI.

IHA

Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO) Başkanı Ahmet Sayar, bölgenin olağanüstü bir süreçten geçtiğini belirterek, bu ortamda ticareti konuşmanın kolay olmadığını vurguladı.
DTSO ile KOSGEB işbirliğinde düzenlenen 20. Dönem Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi bilgilendirme toplantısı çok sayıda kursiyerin katılımıyla gerçekleştirildi. DTSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Sayar, KOSGEB Diyarbakır Hizmet Merkezi Müdürü Mehmet Fidan, Uzman Yardımcısı Hasan Solmaz, DTSO Genel Sekreter Yardımcısı Kamuran Toktanış ve girişimci adaylarının katıldığı toplantı DTSO seminer salonunda yapıldı.
Toplantıda konuşan DTSO Başkanı Sayar, bölge olarak olağanüstü bir süreçten geçildiğini belirterek, “Yanı başımızda savaş manzaralarıyla karşı karşıya yaşıyoruz, böylesi bir ortamda ticari faaliyet yürütmek, ticareti konuşmak kolay olmuyor ve bazen gerçekten anlamını yitiriyor. Ekonomik faaliyetler yaşamın bir parçasıdır, bir taraftan kaotik bir ortam yaşıyor olsak da, bir şekilde ekonomik alanda yaşam devam ediyor. Bizler de DTSO olarak toplumsal barışı öncelik alan çalışmalarımızın yanında, ekonomik faaliyetlerimizi de aynı kararlılıkla devam ettirmeye çalışıyoruz. Bugün açmış olduğumuz kurs da bunun göstergesidir” dedi.
“SUR ESNAFINA POZİTİF AYRIMCILIK YAPILACAK”
2016’nın ilk dönem kursunu verdiklerini anlatan Sayar, “Bu sene içinde minimum 500 sertifika vermeyi planlıyoruz. Girişimci başvurularını değerlendirirken Sur içindeki esnaftan gelen başvurulara da pozitif ayrımcılık yapılacaktır. Çatışma bittiğinde, kalkınma için ekonomik altyapının belli bir seviyede olması toparlanmayı kolaylaştıracaktır” diye konuştu.
“TİCARET CESARET GEREKTİRİYOR”
Girişimci adaylarına önerilerini de ileten Sayar, kursiyerlerin belgelerini aldıktan sonra iş fikirlerini pratiğe dönüştürme noktasında cesaretli olmaları gerektiğini söyledi. Ticaretin cesaret gerektiren bir alan olduğunu ve iyi bir planlama gerektirdiğini belirten Sayar, kursun herkes için hayırlı olmasını dileyerek KOSGEB yetkililerine de ortaklıkları ve emekleri için teşekkürlerini iletti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Diyarbakır haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Diyarbakır ilinden Diyarbakır’da ‘Girişimcilik’ Toplantısı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 20 Ocak 2016 tarihinde saat 16 19’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Diyarbakır’da ‘Girişimcilik’ Toplantısı haberi güncellenecektir.

DİYARBAKIR NAMAZ VAKİTLERİ

18 Kasım 2018, Pazar
 • İmsak
  05:31
 • Guneş
  06:55
 • Öğle
  12:10
 • İkindi
  14:50
 • Akşam
  17:13
 • Yatsı
  18:32
Sayfa Başı