DİYARBAKIR HABERLERİ

Diyarbakır’da “Acil Sağlık Hizmetlerinde Eğitim” projesi

AA / MEHMET ÇAKAN
25.12.2014 - 18:15Son Güncelleme :

YEREL HABERLER DİYARBAKIR

AA / MEHMET ÇAKAN

DİYARBAKIR (AA) - Diyarbakır İl Sağlık Müdürlüğü tarafından, “Acil Sağlık Hizmetlerinde Eğitim” adlı eğitim projesi düzenlendi.

Acil vakalarda daha etkin ve kaliteli hizmet sağlayabilmek için yapılan ve Yenişehir İlçe Sağlık Müdürlüğü Konferans Salonu’nda düzenlenen eğitim çalışması 8 gün sürdü.

Karacadağ Kalkınma Ajansının destek verdiği projeye, İl Sağlık Müdürlüğü, Kamu Hastaneler Birliği ve Dicle Üniversitesinde görev yapan sosyal hizmet uzmanı, psikolog, eğitim hemşireleri ve doktorlardan oluşan toplam 38 kişi katıldı.

İletişim uzmanı Hülya Dinçel tarafından verilen eğitimde katılımcılara, problem çözme teknikleri, stres yönetimi, iletişimde zor anları yönetme, öfke kontrolü ve takım çalışması konularıyla ilgili bilgi verildi.

Diyarbakır İl Sağlık Müdürü Dr. Sait Avar, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, hastanelerdeki acil servis ve 112 acil sağlık hizmetleri vakalarında görevli sağlık çalışanlarına iletişim konularında eğitim vermek olduğunu söyledi.

Avar, bu projeyle acil sağlık birimlerinde görev yapan sağlık çalışanlarına, problem çözme teknikleri, stres yönetimi, iletişimde zor anları yönetme, öfke kontrolü ve takım çalışması konularında eğitim verildiğini belirtti.

Avar, şunları söyledi:

“38 kişi bu eğitimi aldı. Bu eğitim sonucunda sağlık çalışanlarına sertifika verildi. Bu eğitimi alanlar, görev yaptıkları yerlerde çalışma arkadaşlarına eğitimler verecekler. Bu eğitimin sonunda da inşallah acil sağlık hizmetlerinde her zaman var olan iletişim kazalarının önüne geçmiş olacağız hem insani ilişkilerde bir takım değişiklikler meydana getireceğiz. Bizden sağlık hizmeti alan insanlar arasındaki iletişim kazalarımızın önüne geçmiş olacağız.”

Avar, Karacadağ Kalkınma Ajansının verdiği destekten dolayı teşekkür ettiğini sözlerine ekledi.

Konuşmaların ardından, “Acil Sağlık Hizmetlerinde Eğitim” projesine katılan sağlık çalışanlarına sertifika verildi.

Daha sonra pasta kesimi yapılarak, etkinlik sona erdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Diyarbakır haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Diyarbakır haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Diyarbakır’da “Acil Sağlık Hizmetlerinde Eğitim” projesi haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

DİYARBAKIR NAMAZ VAKİTLERİ

25 Şubat 2018, Pazar
 • İmsak
  05:29
 • Guneş
  06:50
 • Öğle
  12:38
 • İkindi
  15:44
 • Akşam
  18:15
 • Yatsı
  19:30
Sayfa Başı