Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Diyarbakır’da 4 ton bozuk gıda ele geçirildi

  DİYARBAKIR, (DHA)
  21.05.2010 - 14:29 | Son Güncelleme: 21.05.2010 - 14:29

  DİYARBAKIR merkez Yenişehir İlçesi'nde belediye ekipleri tarafından dün bir kamyonda yapılan aramada, son kullanma tarihi geçmiş ve bozulmuş yaklaşık 4 ton gıda maddesi ele geçirildi.

  Yenişehir Belediyesi zabıta ekipleri, Ofis semtinde yaptıkları denetimlerde bir kamyonun içinde 50 kiloluk torbalar halinde son kullanım tarihi geçmiş ve bozulmuş yaklaşık 4 ton gıda maddesi ele geçirdi. Gıda maddeleri, ekipler tarafından yakılarak imha edildi.

  Belediye Zabıta Müdürü Aydın Demir, ele geçirilen tarihi geçmiş ürünlerin çeşitliliğine dikkati çekerek, “Bozuk gıdaların içerisinde kuru kayısı, vişne, erik, kavrulmuş yer fıstığı, şekerleme ürünleri ve sıvı yağ bulunmaktadır. Söz konusu kişiler hakkında yasal işlem başlatılmıştır. Gerekli cezalar kesilmiştir. Halkımızı bu tür organizasyonun içerisinde olanlar konusunda dikkatli olmaya davet ediyoruz” diye konuştu.
  24 saat çalışan 8 kişilik bir ekip kurduklarını ifade eden Demir, “Bu ekibimiz sürekli gıda satan mekanları denetlemektedir. Bundan sonra da denetim ve çalışmalarımız sürecektir” dedi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı