Gündem Haberleri

  Diyarbakır’da 18 zavallı vekil

  ANKARA
  18.07.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, BDP’nin 14 Temmuz’da düzenlemek istediği yasaklı Diyarbakır mitinginde çıkan olaylar için, “Bir milletvekili kanunsuz eyleme katılmaz. Kan, kin, gözyaşı, ölümden başka bir şey vaddetmeyen bir lanetli yapı ve onun adına hizmet etmeye gayret eden Diyarbakır’daki zavallı 18 tane milletvekili var” dedi.

  Şahin, dün düzenlediği basın toplantısında, konusu hukuka uygun bulunmadığı için mitinge izin verilmediğini, KCK’nın konuşma istihbaratlarının da dikkate alındığını söyledi. Diyarbakır’daki aramalarda çok sayıda silah ve mühimmat bulunduğunu kaydeden Şahin, sonuçta valiliğin kararının haklılığının ortaya çıktığını savundu. 14 Temmuz’un terörle mücadelede önemli bir gün olduğunu, bu tarihte Silvan’da 13 şehit verildiğini de anımsatan Şahin, “Yapılmak istenen mitingin adı ‘Öndere Özgürlük’. O önder diye nitelendirilen kişi, bu ülkede sivil, asker, polis, çocuk, bebek, canlı gözetmeden, yerine göre ağaçları yakarak, yerine göre hayvanları katlederek insanlık dışı bir cinayetler serisini işleyen teşkilatın da önderi ve kurucusu” dedi.

  Terör örgütü toplantısı

  Mitingi “terör örgütü toplantısı” diye niteleyen ve BDP’li milletvekillerini de terör örgütünün amacına yönelik toplantıya öncülük etmekle suçlayan Şahin, olaylarda polisin son derece sağduyulu davrandığını da savunarak şöyle konuştu: “Bunlar kökten yalancı, kökten boş işlerle uğraşıyorlar. Bunların mumu, daha gündüzden yanıyor, sönüyor. Artık gerçek yüzleri de ortaya çıkıyor. Yaklaşık 30 senedir devam eden bu kan dökmenin sonucunda 25 kuruşluk ne kazandırdılar bu ülkeye? Bir meyve ağacı mı diktiler, bir dükkan mı açtılar? Kaçak Hint kenevirleri hariç bir tarla mı ektiler?”                    

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı