DİYARBAKIR HABERLERİ

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesinden Temizlik Toplantısı

IHA
03 Temmuz 2015 - 13:57Son Güncelleme : 03 Temmuz 2015 - 13:58

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi çevre temizliği ile ilgili mahallelilerle toplantı yaptı.

IHA

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Aşağı Kara Kuyular Mahallesi’nde hayvan gübrelerinin kanalizasyona akıtılıp tıkatılması nedeniyle çevre temizliğine ve yürütülmek istenen çalışmalara ilişkin mahalle sakinleriyle toplantı yaptı.
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı, Kayapınar ilçesi Aşağı Kara Kuyular Mahallesi’nde çevre temizliğine ve yürütülmek istenen çalışmaya ilişkin mahalle sakinleriyle toplantı yaptı. Toplantıya, meclis üyesi İhsan Süleymanoğlu, Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı Deniz Kıraç, ilgili birim amirleri ile mahalle sakinleri katıldı. Toplantıda konuşan Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı Deniz Kıraç, yeni mahalle statüsüne kavuşan Aşağı Kara Kuyular Mahallesi’nde vatandaşların hayvan besiciliği yapması nedeniyle oluşan çevre kirliliğinin insan sağlığını, özellikle de çocukların sağlığını tehdit ettiğini söyledi. Mahalle sakinlerinin hayvanlarını beslediği ahırlarda biriken gübrelerin kanalizasyon şebekesine akıtarak kanalların tıkanmasına neden olduğuna işaret eden Kıraç, tıkanan kanallardan sızan suyun mahalle içi ve çevresinde oluşturduğu kirliliğe karşı çalışma yürüteceklerini kaydetti.
Toplantıda vatandaşlar, mahalledeki ahırlarda biriken hayvan gübresini kanallara akıtmayacaklarının sözünü verirken, hayvan gübrelerinin bundan sonra mahallede belirlenen bir noktada toplanması kararlaştırıldı. Çevre Koruma Daire Başkanlığı ve Kayapınar Belediyesi ekiplerinin, hayvan gübrelerini toplaması karar altına alındı. Toplantıda ayrıca DİSKİ Genel Müdürlüğü ekiplerinin de, mahallede kesik olan kanal bağlantılarını bağlamasına, dışarıya akan atık suyun bertaraf edilmesi konusunda gereken çalışmayı yapmasına karar verildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Diyarbakır haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Diyarbakır ilinden Diyarbakır Büyükşehir Belediyesinden Temizlik Toplantısı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 03 Temmuz 2015 tarihinde saat 13 57’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Diyarbakır Büyükşehir Belediyesinden Temizlik Toplantısı haberi güncellenecektir.

  DİYARBAKIR NAMAZ VAKİTLERİ
  18 Ağustos 2017, Cuma
  • İmsak
   03:43
  • Guneş
   05:30
  • Öğle
   12:34
  • İkindi
   16:19
  • Akşam
   19:17
  • Yatsı
   20:49
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı