DİYARBAKIR HABERLERİ

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Kışanak:

AA / Aziz Aslan
20.02.2015 - 15:13Son Güncelleme :

- "Kadın vekillerimize kalkan o elleri tutup indirmesini çok iyi biliyoruz"

AA / Aziz Aslan

DİYARBAKIR (AA) - Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak, "Kadın vekillerimize kalkan o elleri tutup indirmesini çok iyi biliyoruz" dedi.

Diyarbakır'da parti, belediye ve STK temsilcileri, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) "İç Güvenlik Paketi" görüşmesinde çıkan olaylarda Hakların Demokratik Partisi (HDP) milletvekillerine yönelik yapılan saldırıları kınadı.

Demokratik Toplum Kongresi (DTK) binası önünde yapılan yapılan basın toplantısında konuşan Kışanak, mecliste yaşanan kavganın büyük bir ayıp olduğunu söyledi.

Parlamentonun halkın iradesini temsil eden bir yer olduğunu belirten Kışanak, orada bulunan milletvekillerinin halkın iradesini temsil eden saygın kişiler olduğunu ifade etti.

"Kadın milletvekillerimize yönelik saldırı biz kadınlara yapılmış bir saldırıdır." diyen Kışanak şunları kaydetti:

"Bu saldırıyı öfke ile kınıyoruz. Kadın vekillerimize dokunamazsınız. Kadın vekillerimizin üzerine erkek egemenlikli zihniyetin en vahşi hali olan şiddetle saldıramazsınız. Biz bu zihniyeti paramparça etmek için özgürlük yürüyüşüne kararlı bir şekilde çıktık. Bu özgürlük yürüyüşünde bizim yoldaşlarımız olan bizlerle birlikte sokaklarda, meydanlarda kadın özgürlüğünü savunan bunun için mücadele eden ve kadın iradesini temsil etmek için parlamentoya gönderdiğimiz arkadaşlarımıza dokunmayın. Elinizi uzatmayın, kadınlar size gereken dersi en net şekilde verirler. Buradan çok açık ve net olarak söylüyoruz. Kadın vekillerimize kalkan o elleri tutup indirmesini çok iyi biliyoruz."

Kışanak, bu seçimlerde kadınların iradesini çok daha güçlü bir şekilde sandığa yansıtacağını sözlerine ekledi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Diyarbakır haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Diyarbakır ilinden Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Kışanak: hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 20 Şubat 2015 tarihinde saat 15 13’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Kışanak: haberi güncellenecektir.

DİYARBAKIR NAMAZ VAKİTLERİ

11 Aralık 2017, Pazartesi
 • İmsak
  05:35
 • Guneş
  07:18
 • Öğle
  12:23
 • İkindi
  14:53
 • Akşam
  17:08
 • Yatsı
  18:40
Sayfa Başı