Gündem Haberleri

  Diyarbakır akciğer toz kaçarsa Türkiye öksürmeye başlıyor

  Ferit ASLAN / DHA
  05.01.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Diyarbakır Emniyet Müdür Yardımcısı Metin Murat Arslan, çift dilli yaşamın tartışıldığı dönemde, Emniyet Müdürlüğü’nün internet sitesinde “Ben Türkiye’yim” başlığıyla makale yayımladı. Diyarbakır’da 5 ay önce göreve başlayan Arslan, özetle şöyle dedi:

  Gurur duymalısınız

  “Türk olan Türklüğüyle, Kürt olan Kürtlüğüyle, Çingene olan Çingeneliğiyle gurur duymalıdır. Ancak başkalarına doğum itibariyle üstünlük duymamalıdır. Doğum itibariyle üstünlüklerimiz yoktur. Diyarbakır, Doğu ve Güneydoğu’nun kalbi, Türkiye’nin akciğeridir. Burada akciğere bir toz kaçarsa tüm Türkiye öksürmeye başlıyor. Evet, tüm Türkiyemin dertleriyle birlikte Diyarbakırımın da dertleri benim dertlerimdir ve ben dertlerimi de seviyorum. Yunus’un deyimiyle ’Dövene elsiz, sövene dilsiz ve gönülsüz gerek’ diyerek güzeli ve iyiyi anlatmalı.

  Güzelliklere gebeyiz

  Türkiye dünyaya da örnek olacak güzellik ve iyiliklere gebe ve doğum anında. Doğum da biraz sancılı olur. İşte zamanımız bu toplumsal doğum anlarıdır. Biraz sabır, biraz anlayış bize güzellikleri ve iyilikleri gösterecektir.”
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı