VAN HABERLERİ

Diyanet Vakıf-sen’den ‘Eğitim Öğretim’ Açıklaması

IHA
01.10.2015 - 17:38Son Güncelleme :

TÜRK DİYANET VAKIF SENDİKASI VAN ŞUBE BAŞKANI FERİT ÖNÜR, 2015-2016 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILININ HAYIRLI OLMASI TEMENNİSİNDE BULUNDU.

IHA

Türk Diyanet Vakıf Sendikası Van Şube Başkanı Ferit Önür, 2015-2016 eğitim öğretim yılının hayırlı olması temennisinde bulunarak, “Çocuklarımızı ve gençlerimizi ne kadar iyi yetiştirebilirsek, onlara ne kadar çok imkan sunabilirsek, ülkemizin yarınları da o kadar parlak olacaktır” dedi.
Sendika binasında açıklamalarda bulunan Önür, insan hayatında aileden sonra en önemli basamağın okul olduğunu belirtti. Çocukları hayata hazırlayan, gelişme ve modernleşme çabalarını başarıya ulaştıran, eğitim imkanlarını sistemli bir şekilde sunan ve geleceğe ilişkin hedeflere ulaşmasında katkı sunan yuvanın eğitim yuvaları olduğunu belirten Önür, “Verimli ve bereketli bir yaz dönemi ve uzun bir tatilin ardından bir eğitim öğretim yılına daha girmenin, okullarımızın açılmasının ve kış dönemi Kur’an kurslarımızın başlamasının heyecanını millet olarak hep birlikte yaşıyoruz. Çocuklarımızı ve gençlerimizi ne kadar iyi yetiştirebilirsek, onlara ne kadar çok imkan sunabilirsek, ülkemizin yarınları da o kadar parlak olacaktır. Eğitim öğretimin temel hedefi; sağlıklı, çalışkan, üretken, araştıran, soruşturan ve yorumlayan insanlar yetiştirmek olmalıdır. Çocuklarımızı ve gençlerimizi bu özelliklere sahip, vatanımıza, milletimize, bayrağımıza, dinimize, en önemlisi kendilerine yararlı insanlar olarak geleceğe hazırlamak öğretmenlerimizin dolayısıyla da devletimizin vazifesidir” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Van haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Van ilinden Diyanet Vakıf-sen’den ‘Eğitim Öğretim’ Açıklaması hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 01 Ekim 2015 tarihinde saat 17 38’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Diyanet Vakıf-sen’den ‘Eğitim Öğretim’ Açıklaması haberi güncellenecektir.

VAN NAMAZ VAKİTLERİ

16 Aralık 2017, Cumartesi
 • İmsak
  05:26
 • Guneş
  07:10
 • Öğle
  12:13
 • İkindi
  14:40
 • Akşam
  16:55
 • Yatsı
  18:28
Sayfa Başı