ZONGULDAK HABERLERİ

Diyanet-sen İlçe Başkanı Tunç Çaycuma Müftü’süne Talep Dosyası Hazırladı

IHA
08.10.2015 - 16:38Son Güncelleme :

DİYANET SEN CAYCUMA MÜFTÜSÜNE TALEP DOSYASI HAZIRLADI

IHA

12 Ekim 2015 tarihinde başlayacak olan 12-18 Ekim 2015 Camiler ve Din Görevlileri Haftası öncesi Yetkili sendika Diyanet-Sen Çaycuma ilçe temsilciliği bir etkinliğe imza attı.
Çeşitli kitle iletişim araçları vasıtası ile Üyelerine “ Verimli Bir Din Hizmeti İçin Din Görevlileri Haftasında Beklentileriniz Nelerdir ” sorusunu yönelten ilçe başkanı Kenan Tunç, aldığı ortak cevapları bir dosya haline getirdi.Tunç, 11 maddeden oluşan dosyayı Çaycuma İlçe müftüsü Mahmut Rauf Arcaklıoğlu’na takdim etti. Müftü Arcaklıoğlu, böyle bir çalışmadan dolayı Diyanet-Sen ilçe Başkanı Kenan Tunç ve ekibine teşekkür ederek dosyada yer alan talepleri mutlaka dikkate alacaklarını ve imkânlar ölçüsünde değerlendireceklerini söyledi.
Tunç, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, "Din Görevlileri Haftası Başka Bir Zamanda Kutlansın, Bizler Camiler ve Din Görevlileri Haftasında bu yıl Din Görevlilerimiz adına bir farkındalık oluşturmak ve bu haftanın sadece Camiler Haftası değil aynı zamanda Din Görevlileri Haftası olduğunu da hatırlatmak ve hissettirmek istedik. Çünkü maalesef Din Görevlileri Haftası olmasına rağmen bugüne kadar din görevlilerimiz bu haftadan gereğince istifade edebilmiş değildir. Aslında yapılması gereken en güzel şey din görevlileri günü ya da haftamızı bir gün ya da bir hafta da olsa başka bir zamana almaktır. Yani Camiler haftası ayrı, Din görevlileri haftası ayrı tarihlerde olursa daha güzel olur diye düşünüyoruz. İnşallah bu dileğimiz bir gün gerçek olur.Yetkili sendika Diyanet-Sen Çaycuma İlçe Temsilciliği olarak bu yıl 12-18 Ekim tarihlerinde kutlanacak olan Camiler ve Din Görevlileri Haftası öncesinde saygıdeğer Din Görevlilerimizin “Din Görevlileri Haftası” ile ilgili beklenti ve taleplerini aldık. Bu dilek ve talepleri rapor ederek bir dosya halinde Çaycuma ilçe müftümüz sayın Mahmut Rauf Arcaklıoğlu’na teslim ettik. Dosyamızı büyük bir memnuniyetle kabul eden ve bu çalışmamızdan son derece memnun olan sayın müftümüze çok teşekkür ediyorum” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Zonguldak haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Zonguldak ilinden Diyanet-sen İlçe Başkanı Tunç Çaycuma Müftü’süne Talep Dosyası Hazırladı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 08 Ekim 2015 tarihinde saat 16 38’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Diyanet-sen İlçe Başkanı Tunç Çaycuma Müftü’süne Talep Dosyası Hazırladı haberi güncellenecektir.

  ZONGULDAK NAMAZ VAKİTLERİ
  23 Ekim 2017, Pazartesi
  • İmsak
   05:24
  • Guneş
   07:06
  • Öğle
   12:49
  • İkindi
   15:45
  • Akşam
   18:09
  • Yatsı
   19:38
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı