ZONGULDAK HABERLERİ

Diyanet-Sen Genel Başkanı Bayraktutar:

AA / Cem SÜRMENELİ
31.01.2015 - 13:54Son Güncelleme :

- "Herhangi bir siyasi partiden yana değiliz. Ümmeti Muhammed'in ve bu ülkenin istikrarı için bu ülkeye hizmet edeceklerin yanında tarafız"

AA / Cem SÜRMENELİ

ZONGULDAK (AA) - Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar, "Herhangi bir siyasi partiden yana değiliz. Ümmeti Muhammed'in ve bu ülkenin istikrarı için bu ülkeye hizmet edeceklerin yanında tarafız" dedi.

Bayraktutar, sendikalarının Alaplı Şubesince düzenlenen istişare toplantısında yaptığı konuşmada, ülkenin haziran ayında yapılacak seçime hazırlandığını belirterek, herkesi sağduyulu olmaya davet etti.

"Herhangi bir siyasi partiden yana değiliz. Ümmeti Muhammed'in ve bu ülkenin istikrarı için bu ülkeye hizmet edeceklerin yanında tarafız" diyen Bayraktutar, şöyle konuştu:

"Bu milletin örfüne, adedine, bu milletin doğu, batı kardeşliğine, bu milletin birlik beraberliğine, dinine saygı duyacak imanına saygı duyacağı, neslini gelecek nesilleri en güzel şekilde yetiştirecek olanlara tarafız. Hiçbir siyasi partiden yana değiliz. Kim hizmet edecekse biz tarafız. Artık tarafsızlık kelimesini kabul etmiyoruz. Bundan sonra biz bu ülkeyi yönetmeye talip olduğumuzu her zaman söylediğimiz gibi bu ülkenin iradesine, irademizin yansıtılmasını istiyoruz. Ülkenin gündemini oluşturacak güçteyiz. Ama hiçbir zaman ülkeye ve millete zarar verecek hiçbir şeyde yapmayacağımızı ifade ediyorum."

Diyanette rotasyon uygulamasının ülkenin sorunu olduğunu savunan Bayraktutar, sözlerini şöyle tamamladı:

"Başbakanımız ve Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'le görüşmelerimiz oldu. İlkesel olarak bunu kaldırmak mümkün değil diyorlar. Ama inşallah bu rotasyon burada hafifletilecek, hafifletilmesi de gerekiyor. Çünkü Görmez'le başlayan Diyanetin gülen yüzünün biz devamını istiyoruz. Gülen yüzün karartılmasını istemiyoruz. Her zaman taktirle karşıladığımız başarılı başkanımızın rotasyonla arasının açılmasını istemiyoruz. Bu hem kurumu sağlıklı çalışmasını engelleyecektir, hem de başkanla idarecilerle ekibiyle arasını açacaktır. Bundan 10 yıl önce olduğu gibi yine güvensizlik ortamı oluşacak ve yine kimse birbirine güvenmeyecek. Din hizmetlerinde beklenen kalite yakalanmışken bu kalitenin düşmesi söz konusu olacak ki bunu biz kesinle tasvip etmiyoruz. Rotasyonun artık bir zulüm olmaktan çıkartılması insanları motife edecek."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Zonguldak haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Zonguldak ilinden Diyanet-Sen Genel Başkanı Bayraktutar: hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Ocak 2015 tarihinde saat 13 54’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Diyanet-Sen Genel Başkanı Bayraktutar: haberi güncellenecektir.

  ZONGULDAK NAMAZ VAKİTLERİ
  17 Ekim 2017, Salı
  • İmsak
   05:18
  • Guneş
   06:59
  • Öğle
   12:50
  • İkindi
   15:52
  • Akşam
   18:18
  • Yatsı
   19:47
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı