ZONGULDAK HABERLERİ

Diyanet-Sen Genel Başkanı Bayraktutar:

AA / Cem SÜRMENELİ
31.01.2015 - 14:05Son Güncelleme : 31.01.2015 - 14:06

- "Diyanet-Sen olarak, şer odakların malzemesi değil, devlet, vatan, millet yarışının hadimleri, bekçileriyiz. Ülkemizi zarara uğratacak enlemlere, boylamlara, paralellere dün de karşı çıktık, bugün de karşı çıkarız"

AA / Cem SÜRMENELİ

ZONGULDAK (AA) - Türkiye Diyanet ve Vakıf Görevlileri Sendikası Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar, "Diyanet-Sen olarak, şer odakların malzemesi değil, devlet, vatan, millet yarışının hadimleri, bekçileriyiz. Ülkemizi zarara uğratacak enlemlere, boylamlara, paralellere dün de karşı çıktık, bugün de karşı çıkarız" dedi.

Bayraktutar, Alaplı ilçesinde gazetecilere yaptığı açıklamada, sendika olarak Gezi Parkı, 17 Aralık gibi olaylarla devlete sirayet etmeye ve uluslararası arenada zarara uğratmaya çalışan yapıya her zaman karşı çıktıklarını söyledi.

Devlet bütünlüğü söz konusu olduğunda geriye kalanların teferruat olduğunu vurgulayan Bayraktutar, şöyle konuştu:

"Hiçbir yapının devletimizin iç organlarına sirayet edemeyeceğini, basın açıklamalarımızla medyaya defalarca taşıdık. Bugün Diyanet-Sen gibi ülke değerlerini öncelik sayan, vatan millet ve din kavramının olmazsa olmaz olduğunu düşünen sayısız din görevlisi, belli güçler tarafından paralel yapının tuzağına düşürülmeye çalışılıyor. Diyanet-Sen olarak, şer odakların malzemesi değil, devlet, vatan, millet yarışının hadimleri, bekçileriyiz. Ülkemizi zarara uğratacak enlemlere, boylamlara, paralellere dün de karşı çıktık, bugün de karşı çıkarız. Kaldı ki Memur-Sen camiasının en büyük üçüncü sendikasıyız. Memur-Sen Genel Başkanımızın her söylemi, bizim söylemimizdir. Memur-Sen, bu süreçte duruşunu korumuş, devlet içinde yapılanmaların her çeşidine karşı çıkmıştır."

Bayraktutar, sendikasının şube başkanlarının, devleti için canını ortaya koyacak nitelikte olduğunu belirtti.

Diyanet-Sen Kahramanmaraş Şube Başkanı hakkındaki iddialara değinen Bayraktutar, "Kahramanmaraş Şube Başkanımıza atılan mesnetsiz yakıştırmaları ortaya atanlar, paralel tuzağıyla iş birliği içinde olanlardır. Bu oyunların artık tutmayacağını, şeffaf olan duruşumuzda terör örgütlerinin her çeşidine karşı olduğumuzu ilk gün nasıl dile getirmişsek bugün de yineliyoruz" ifadesini kullandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Zonguldak haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Zonguldak ilinden Diyanet-Sen Genel Başkanı Bayraktutar: hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Ocak 2015 tarihinde saat 14 05’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Diyanet-Sen Genel Başkanı Bayraktutar: haberi güncellenecektir.

  ZONGULDAK NAMAZ VAKİTLERİ
  26 Eylül 2017, Salı
  • İmsak
   04:55
  • Guneş
   06:36
  • Öğle
   12:55
  • İkindi
   16:17
  • Akşam
   18:52
  • Yatsı
   20:21
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı