ADIYAMAN HABERLERİ

Diyanet-sen, Din Görevlilerine Sahip Çıktı

IHA
13.08.2015 - 14:42 |Son Güncelleme :

DİYANET-SEN ADIYAMAN ŞUBE BAŞKANI EMİN ÇİL, BAZI MEDYA ORGANLARININ HABERLERİNİ YALANLADI

IHA

Diyanet-Sen Adıyaman Şube Başkanı Emin Çil, bazı medya organlarında cami görevlileri hakkında asılsız iddialarda bulunulduğunu belirterek, iddialara cevap verdi.
Geçtiğimiz günlerde bazı basın yayın organlarında Fatih ve Maraşlılar Camilerinde dışarıdan gelen ve camilerde sohbetler ile cihad yanlısı çağrıda bulunan kişilerin bulunduğu, bu duruma cami görevlilerinin göz yumduğu şeklinde iddialar yer almıştı.
Diyanet-Sen Adıyaman Şube Başkanı Emin Çil, 10 Ağustos 2015 tarihinde basında çıkan haberler gerçek bilgi ve belgelere dayanmadığını vurguladı.
Emin Çil, “Gerçek dışı iddialar Diyanet camiasını ve dindar tüm vatandaşlarımızı üzmüş ve zan altında bırakmıştır. Sadece zan, iftira ve yanlış bilgi ve duyumlara dayalıdır.
DEAŞ’çı olanların o mahalleden çıkmasını bahane ederek hedef saptırmak istemişler ve o mahalledeki camilerimizi hedef göstermişlerdir. Bu tür haberleri kabul etmiyoruz ve şiddetle kınıyoruz. Kaldı ki toplumun önderleri olan din görevlilerimiz böyle bir olaya alet olamazlar. Onlar vebali büyük böyle İslam dışı bir oluşumun farkında olup, bu tür oluşumları engelleyen önder kimselerdir. Bu tür haberler camiamızı rencide etmiştir. Diyanet gibi örnek ve önder bir kurumu yıpratma amaçlıdır.
Adıyaman terörün en yoğun olduğu dönemlerde bile hiçbir terör örgütüne prim vermemiştir. Her zaman bir huzur kenti olmuştur. Bunu birileri bozmaya çalışsa da hiçbir zaman başarılı olamayacaklardır. En başta da Din görevlileri buna karşı duracaktır.
Başta basınımız olmak üzere tüm kamuoyuna bu tür haberleri yaparken daha duyarlı olmalarını davet ediyorum” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adıyaman haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adıyaman ilinden Diyanet-sen, Din Görevlilerine Sahip Çıktı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 13 Ağustos 2015 tarihinde saat 14 42’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Diyanet-sen, Din Görevlilerine Sahip Çıktı haberi güncellenecektir.

ADIYAMAN NAMAZ VAKİTLERİ

09 Aralık 2019, Pazartesi
 • İmsak
  05:56
 • Güneş
  07:23
 • Öğle
  12:24
 • İkindi
  14:54
 • Akşam
  17:15
 • Yatsı
  18:36
Sayfa Başı