Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Diyanet İşleri Başkanı Görmez: Gecikmiş bir karar

  AA
  05 Eylül 2014 - 14:40Son Güncelleme : 05 Eylül 2014 - 14:41

  Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, Diyanet İşleri Başkanlığının Başbakanlığa bağlanmasıyla ilgili olarak, "Gecikmiş bir karar çünkü Diyanet İşleri Başkanlığı ilk yıllarında yaklaşık 30 yıl doğrudan Cumhurbaşkanlığı'na bağlı bir kuruluş olarak yoluna devam etmiş" dedi.

  Bitlis'te çeşitli ziyaret ve temaslarda bulunmak üzere Muş Havaalanı'na gelen Görmez'i, Vali Vedat Büyükersoy, Belediye Başkanı Feyat Asya, Müftü Recep Uzun ve din görevlileri karşıladı.

  Bir gazetecinin, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın Başbakanlığa bağlanmasına ilişkin soruyu, Görmez, "Gecikmiş bir karar çünkü Diyanet İşleri Başkanlığı ilk yıllarında yaklaşık 30 yıl doğrudan Cumhurbaşkanlığı'na bağlı bir kuruluş olarak yoluna devam etmiş" şeklinde yanıtladı.

  Müslümanların Diyanet İşleri Başkanlığı'na çok farklı bir bakışı olduğunu vurgulayan Görmez, "Bu karar onun küçük bir yansımasıdır. Ancak bizim sorumluluklarımızı da artıran bir karardır. Zaten Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan en ücra mezralarda görev yapan din görevlisi arkadaşlarımıza kadar hepimiz bunun bilinci içindeyiz. İnşallah çalışmalarımıza daha hız vererek sorumluluklarımızı yerine getirmeye çalışacağız" diye konuştu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı