Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Diyanet İşleri Başkanı Görmez’den sağduyu çağrısı

  Ali Can ZERAY/EDİRNE, (DHA) -
  15 Ocak 2015 - 11:04Son Güncelleme : 15 Ocak 2015 - 11:06

  DİYANET İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, Fransız mizah dergisi Charlie Hebdo’da Hz. Muhammed’in karikatürünü yayınlamasının ardından yaşanan olaylarla ilgili olarak herkesi sağduyulu olmaya çağırdı. Görmez " Tüm gazeteci arkadaşlarımızdan, dostlarımızdan ve tüm sivil toplum örgütlerimizden, hem yurt içi hem yurt dışında herkesin daha sağduyu ile hareket etmesi gerektiğini ifade etmek istiyorum" dedi.

  Edirne’de 30’uncu İl Müftüleri İstişare Toplantısı için 3 gündür kentte bulunan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, Halk Eğitim Merkezi’nde İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün düzenlediği etkinlik öncesi gazetecilerin sorularını yanıtladı. Fransız mizah dergisi Charlie Hebdo’da çalışan 12 kişinin öldürülmesinden sonra yaşananlarla ilgili olarak, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez Görmez, "Gerçekten insanlık zor süreçlerden geçiyor. Ben bu vesileyle tüm gazeteci arkadaşlarımızdan, dostlarımızdan ve tüm sivil toplum örgütlerimizden, hem yurt içi hem yurt dışında herkesin daha sağduyu ile hareket etmesi gerektiğini ifade etmek istiyorum.

  Önceki konuşmalarım da ifade ettiğim gibi, İslam dünyasın muhtelif bölgelerinde anormallikler var. Adeta cinnet ortamları oluştu. Onun için bu konularda çok daha sağduyulu olmamız gerekiyor. İnsanlığın bu sorunlarla bir daha karşılaşmaması için neler yapabiliriz, ne Avrupa’da ne Asya’da dünyanın hiçbir yerinde inancından ve düşüncesinden dolayı hiç kimsenin canına kıyılmamalı, hiç kimse yok edilmemeli. Hiç kimse hunharca katledilmemeli. Bütün insanlık olarak bize düşen, bundan sonra bu noktalar üzerinde durmaktır diye düşünüyorum" dedi. Diyanet İşleri Başkanı Görmez, daha sonra toplantıya katıldı.



  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı