« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Diyadin: Broos çok paylaşımcı

Trabzonspor’un yeni teknik adamlarından Metin Diyadin, yardımcı antrenörlük görevini neden kabul ettiğini açıkladı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Radyospor'da “Özgür Sancar’la Haber Özel Programı”nda oldukça samimi açıklamalar yapan Diyadin, “Yeni görevimin gelecekte alacağım teknik direktörlük görevi için çok önemlibir aşama... Bross’la uyumlu çalışacağız, kendisi çok paylayşımcı” derken, İstanbul takımlarına da gönderme de bulundu: “Çok para, çok transfer her zaman başarı getirmez!”

Metin Diyadin, eski adıyla G.Oftaşspor ve Eskişehirspor’un Süper Lig’e çıkmasında büyük pay sahibi olmuş, ancak ilkerine uymayan yaklaşımlar olduğu gerekçesiyle her iki takımdan da sezon bitmeden ayrılmıştı.

İşte Metin Diyadin’in Trabzonspor’la ilgili açıklamaları:

ANTRENÖRLÜK SIÇRAMA NOKTASI OLACAK

Birinci yardımcı antrenörlük görevi benim için ileriye dönük önemli bir kazanç ve bir sıçrama noktası olacak. Çünkü 4 büyükleri çalıştırmak için birikiminizin çok iyi olması gerekir.

Sizin kendinizi yeterli görmeniz yetmez camiaların da sizi yeterli görmesi gerekir.

Trabzonlu olmam da bu görevi kabul etmemde büyük etkendi. Kendi duruşumu bozmadan, görevimi en iyi şekilde yerine getireceğim.

Teknik direktörlük yaparken antrenörlüğü kabul ettim, çünkü ileride Trabzonspor teknik direktörlüğü görevi gelir ise çok daha hazır olurum. Zaten taraftarının de camianın da beklentisi bu yönde olacaktır.

BROSS ÇOK PAYLAŞIMCI

Hugo Bross, çok paylaşımcı ve açık sözlü, bize de sorumluluk vererek, “Hep beraber, bir ekip şeklinde çalışacağız” dedi. Açıkcası ben de bundan mutlu oldum; çünkü futbol olarak pasif bir görevi kabul etmek niyetinde değildim, aktif olmak istiyordum zaten, nitekim hocamız da “hep birlikte yapacağız” diyor.

Biz de kendisine takımın futbolcu portföyü, ligin durumu ve rakipler hakkında her türlü bilgiyi verererek, yardımcı olacağız.

FUTBOLCULARLA SORUN YAŞANMAZ

Trabzonsporlu futbolcuların çoğunu çok yakından tanıyorum. Oyuncu grubu çok uyumlu, arkadaşlıkları üst düzeyde, sorunlu oyuncu yok. Bize düşen aradaki mentalite farkından doğan ya da başka olası sorunları aşabilmek. Sadece teknik anlamda değil, takım bütünlüğü açısından da şahsıma önemli görev düştüğünün farkındayım. Zaman zaman Türkiye’de futbolcu teknik adam sorunları yaşanıyor, ama biz de yaşanacağını sanmıyorum.

ÇOK PARA, ÇOK TRANSFER BAŞARI GETİRMEZ

Trabzonspor’un taraftarıyla birlikte asi ruhunu ortaya koyması gerekiyor. Biz oturmuş bir kadroyuz, ihtiyaçlarımız doğrultusunda yapacağımız bir kaç takviyeyle istediğimiz seviyeye geleceğiz.  Rakipler yüksek maliyetle, çok sayıda transfer yapıyor olabilir, ama bu yöntemin başarıyı getireceği kesin değil. İstanbul takımlarının transfer politikaları taraftarımızı demoralize etmemeli. Elbette mali anlamda şu anda İstanbul takımlarıyla yarışmamız mümkün değil, ama çok fazla para çok fazla transfer başarıyı getirir diye bir kural yoktur.

Biz takım olma anlamında önemli hamleler yapacağız. Takıma heyacanı da geçen sezon olduğu gibi taraftarın vermesi lazım. Kombineleri alarak,  hem de tribündeki yerlerini almaları gerekir.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz