Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Divanda soğuk rüzgarlar esti

Helvacı ile Eşkinat diğer yöneticilerden farklı bir yerde otururken, başkan Polat toplantıya girince ayağa da kalkmadılar.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

GALATASARAY Yönetimi’ndeki gerginlik Divan Kurulu’na da yansıdı. Sarı kırmızılıların Divan Kurulu Toplantısı için Yönetim Kurulu’na ayrılan masaya ilk olarak 2. başkanlık görevinden alınan Mehmet Helvacı ve Vedat Eşkinat oturdu. “İstifa edelim” ve “Artık taraftarız” diyen İki yönetici, toplantı başlamadan önce yerlerini aldı.
Ancak asıl ilginç manzara bundan sonra yaşandı. Başkan Adnan Polat salona girip masaya yöneldiğinde diğer yöneticiler saygıdan ötürü ayağa kalktı. Bu sırada Helvacı ve Eşkinat oturdukları yerden kalkmadı. Başkan Polat da diğer arkadaşları ile selamlaşırken, iki yöneticiye selam vermeyip yüzünü o yöne dahi çevirmedi.

Sandalye boş bırakıldı

SARI kırmızılı yönetimin içinde muhalif gruptan olan Doğan Yalçınkaya da Mehmet Helvacı ve Vedat Eşkinat ile birlikte masanın en ucunda oturdu. Adnan Polat’ın yanı sıra, Yiğit Şardan, İbrahim Çağlar, Selim Sayılgan, Taner Aşkın ve Murat Yalçındağ’ın katıldığı toplantıda başkana yakın yöneticiler Helvacı ile Eşkinat’ı protesto ettiklerini yanlarndaki sandalyeye oturmayarak gösterdi. Polat’ı destekleyen isimlerle bu ikilinin yanındaki sandalye adeta tampon bölge gibi boş bırakıldı.

Ayağa kalkmadılar

DİVAN Kurulu toplantısında üyelerin çoğu kulüp yönetimini sert dille eleştirirken, olağanüstü genel kurul istediler. Yönetim kurulu içindeki çatlak sonucunda istifası istenen yöneticiler, yönetim masasında ayrı oturdular.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler