ANKARA HABERLERİ

DİVAN TAKİPTE

Hürriyet Haber
04.09.2012 - 02:05Son Güncelleme :

Başkent ekibinin genel kurulunda tespit ettikleri 5 maddelik eksikleri, yönetime seçilen ekibe sunduklarını belirten Divan Başkanı Şahin Ulu, Ankara Valiliği İl Dernekler Müdürlüğü’ne başvurdu.

Hürriyet Haber

28 Temmuz’da yapılan Ankaragücü olağanüstü genel kurulu ile ilgili tartışmalar bitmiyor.

Ulu, yönetim tarafından resmi makamlara iletilen kongre belgelerinin birer örneğinin divana verilmesini talep etti.

Ankaragücü’nün son dönemde yaptığı kongrelerde karşı karşıya kaldığı sorunların bir benzeri, 28 Temmuz’da gerçekleşen ve Bent Ahlat ekibinin göreve gelişi ile sonuçlanan genel kurulda da yaşanacak gibi gözüküyor.
28 Temmuz’da yapılan olağanüstü genel kurulda divan başkanlığını üstlenen Şahin Ulu, 31 Ağustos 2012 tarihinde, Ankara Valiliği İl Dernekler Müdürlüğü’ne bir dilekçe ile başvurup, kongre ile ilgili olarak resmi makama sunulan belgelerin bir örneğinin, divan başkanı sıfatı ile tarafına verilmesini talep etti.

Kanun ve tüzüklere uygunluk denetimi

Şahin Ulu, dilekçesinde; Dernek Yönetim Kurulu tarafından Divan’a sunulan; çalışma raporu, gündem, faaliyet raporu, gelir gider tablosu, ayrıntılı iki adet bilanço, tahmini bütçe ve denetim kurulu raporlarının, kanuna ve tüzüğe uygun olup olmadığının, Divan Kurulunca incelendiğini, inceleme sonucunda da bazı usulsüzlüklerin ve tüzüğe aykırılık teşkil eden bazı hususların tespit edildiğini, bu hususların divan tutanağında belirtildiğini ifade etti.

Divanın yetkileri dahilinde bir talep

Ulu dilekçesinde, Divan Kurulu tarafından tespit olunan hususların, dernek yöneticileri tarafından kanun gereği yerine getirilip getirilmediğinin takibinin, kanunen Divana verilen yetki dahilinde olduğunu vurguladı. Ulu, bu nedenlerden ötürü, olağanüstü genel kurul toplantısına ilişkin Divan tutanağı ve tüm eklerinin (Hazirun cetveli, faaliyet raporu, denetçi raporu, bilançolar, gelir-gider tabloları, tahmini bütçe ve önergeler) birer örneğinin tarafına verilmesini talep etti.

“Onlar yapmazsa ben yapacağım” demişti

Şahin Ulu, 28 Temmuz’daki genel kurul sonrasında, divan olarak belirledikleri hususlar konusunda, göreve gelen yeni yönetimin, bir aylık kanuni süreç içinde gerekli çalışmayı yapmasını bekleyeceğini belirtmiş, “Onlar gereğini yapmazsa, ben yasal olarak gereğini yapacağım” diyerek mesajını vermişti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Ankara haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Ankara haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde DİVAN TAKİPTE haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.


ANKARA YOL DURUMU
Ankara1 DERECE
Yol durumu »
ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ
21 Kasım 2017, Salı
 • İmsak
  05:49
 • Guneş
  07:33
 • Öğle
  12:46
 • İkindi
  15:20
 • Akşam
  17:37
 • Yatsı
  19:09
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı