Gündem Haberleri

  Diva yeniden sahnede

  Hürriyet Haber
  05.01.2002 - 17:24 | Son Güncelleme:

  Diva Montserrat Caballe yeniden opera sahnesinde... 67 yaşındaki saprona Caballe, uzun bir aradan sonra, ilk kez 40 yıl önce sahneye çıktığı anavatanı Barcelona'daki Liceu Theater'da dinleyicilerine yeniden 'merhaba' dedi. İki kez Türkiye'ye de gelen Montserrat Caballe sağlık sorunları nedeniyle canlı performanslara ara vermişti.

  Caballe yıllar sonra gerçekleşen ilk canlı performansında Camille Saint-Saens'ın Henry VIII adlı operasındaki Catherine'i seslendirdi. Sanatçıya Amerikalı bariton Simon Estes eşlik etti.

  Bu performans Caballe'nin Liceu Theater'da ilk kez sahneye çıktığı 7 Ocak 1962'nin 40'ncı yıldönümünden bir kaç gün önce gerçekleşti. Operanın  yöneticileri Caballe için  sanatçının unutulmaz performanslarından görüntüler sunan özel bir fotoğraf albümü hazırladı.

  Katalanyalı olan Montserrat Caballe meslek yaşamı boyunca ilgi çekici bir çok albüme imza attı. Bunlardan biri de Queen'in artık hayatta olmayan solisti Freddy Mercury ile birlikte yaptığı Barcelona adlı albüm. Bu albümde yeralan Barcelona adlı şarkı 1992 Barcelona Olimpiyatları'nın da simgesi olmuştu.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı